John, Radek - Džínový svět

Džínový svět je prvotina Radka Johna.
Hlavním hrdinou je sedmnáctiletý Petr Bláha, který studuje gymnázium. Je čestný a schopný bojovat za pravdu s celým světem. V konfrontaci se současností ale působí naivně.
Kniha je psána formou deníku, kde Petr vzpomíná na léta na základní škole i na gymnáziu. Jeho první průšvihy, lásky, zkušenosti...prostě vše, co mladý člověk zažívá.

Na základní škole popisuje naivní první lásku Michaelu - nejhezčí dívku ze třídy, obvinění z krádeže lžičky, ačkoliv ji měl půjčenou, šmírování učitelek ve sprše...Ze všech průšvihů ho tahá nejlepší kamarád Pavel, se kterým jde i na gymnázium. Jejich přátelství je několikrát narušeno bojem o stejnou dívku, ale nakonec se vždy usmíří. A Petrových lásek je poměrně hodně - Lenka, o kterou měl zájem i Pavel, Petřička - to bylo jen takové domluvené chození, nechození, Monika, dcera herce, se kterou se seznámil na večírku a ona se rozhodovala mezi Petrem a Pavlem, Kamila - slušná dcera instruktora na lyžáku, chce, aby se Petr změnil a nakonec i Veronika, která chodí s Pavlem, ale je Petrova největší a nejvěrnější láska. Kniha končí tím, že Veronika odlétá na rok na Kubu a po jejím odletu se oba kamarádi znovu usmíří.

V knize jsou popsány všechny pocity a názory, co mladý člověk má, kritika rodičů, školy a celé společnosti.

Hodnocení čtenářského deníku John, Radek - Džínový svět

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  8. leden 2008
  3 728×
  212 slov

Komentáře k čtenářskému deníku John, Radek - Džínový svět