John, Radek - Džínový svět

Příběh se odehrává v době 70.let, tedy v době „Džínového světa“. Pražský gymnazista Petr Bláha nás zavádí do jeho mladého života krásných 16.,17.let a vzpomínek ze základní školy.
Petr za období své puberty prožívá mnoho lásek. Michaela, Dana,Lenka, Monika, Kamila, Petřička… Monika je například dcerou herce M., žije ve velkém domě, ale baví se skupinou povrchních lidí – dcer a synů herců. Kamila je láska z lyžáku, Dana láska z chmelu….
A nakonec Petr se bláznivě zamiluje do přítelkyně jeho nejlepšího kamaráda Veroniky. Byl si jistý, že je to láska,která vydrží nadosmrti, ale pro Petra nastává tvrdá zkouška. Veronika musí odletět se svými rodičemi na Kubu, kde bude muset rok žít. Kniha v podstatě končí tím, že Veronika odlétá na Havanu a jedinou otázkou zůstává zda oba vydrží počkat rok jeden na druhého.
Jako všechny Johnovo knihy je i tato velice poutavá a srozumitelná, umožnila mi prožít si dobu, která by pro mě zůstala nepochopenou, poznat lidi,které nespatřím. Kniha má v sobě jedinečnost, je prostě jen zaměřena na všechny ty trapasy, průsery, lásky, přátelství. Na motivy příběhu byl natočen film Karla Smyczka „Jen si tak trochu písknout“ podle scénáře Radka Johna a Ivo Pelanta.

Hodnocení čtenářského deníku John, Radek - Džínový svět

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. leden 2008
  3 870×
  199 slov

Komentáře k čtenářskému deníku John, Radek - Džínový svět