Modiano, Patrick - Takoví hodní hoši

Na základě časového rozpětí dvaceti let Modiano rozehrává téma životního ztroskotání, odkrývá svět bez víry v budoucnost, bez skutečných hodnot a jistot, zaznamenává absenci životodárných sil, nedostatek perspektivy plodného a smysluplného života.
Kniha je rozdělena do 14 kapitol – každá je věnována jednomu ze spolužáků. Oživuje v útržkovité retrospektivě vypravěčovy zážitky a zkušenosti.

Samotného vypravěče nazývali snílkem, který psal detektivní romány. Ten zřejmě nenašel zakotvení, a proto stále hledá svou pravou tvář.

Jací vlastně byli a co se stalo s těmi „takovými hodnými hochy“, někdejšími spolužáky z někdejší elitní koleje? Karvé nadobro opustil své rodiče, podvodníky na vysoké úrovni. Portier trpěl, že jeho matka je ženou vydržovanou milionáři. Winegrain zosnoval z uražené ješitnosti kruté zostuzení sestry jednoho spolužáka. Ani Claude se nestal velkým hercem. Rozmazlený Desoto podlehl podivnému infantilismu jako „monarcha“ tenisového klubu. Charell se ocitl v pekelném kruhu narkomanů. Stárnoucí Yotlande bezcílně ubíjel čas.

Hodnocení čtenářského deníku Modiano, Patrick - Takoví hodní hoši

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  27. srpen 2007
  2 546×
  144 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Modiano, Patrick - Takoví hodní hoši