Poe, Edgar Allan - Černý kocour

Černý kocour.
Jako malý byl přívětivý a miloval zvířata, s kterými trávil mnoho času. Když vyrostl, oženil se a se svou ženou si pořídili mnoho zvířat. Jedním z nich byl i kocour Pluto. Tohoto krasného černého kocoura miloval ho do té doby, než podlehl do velké míry Alkoholu!

Když se jednou v noci vrátil značně opilý, vzal si do hlavy, že se mu kocour schválně vyhýbá. Když ho vzal do rukou, kocour ho ze strachu lehce kousnul do ruky. Posedl ho vztek a vyříznul zvířeti oko. Ráno ho tížilo svědomí tak se i přes všechen svůj rozum a kocourovu lásku rozhodl ho oběsit. Co si vzal do hlavy, to také splnil i když v tom horším slova smyslu. V noci po spáchaném činu na nevinné zvíře ho probudil křik "hoří!" Jeho dům byl v plamenech a jen o kus utekl velkému ohni. Den po požáru se šel muž k domu podívat a uviděl jedinou neshořelou zeď, k níž byla přistavěna jeho postel. V posteli uviděl jakýsi přízrak- podobu kočky, která měla kolem krku provaz.

Uplynulo mnoho měsíců a na vše se zapomnělo. Jedné noci ale uviděl na sudu od rumu ležet černou věc, která tu až do té doby nebyla. Byl to černý kocour a chybělo oko,stejně jako Plutovi. Ten ale neměl na těle bílou skvrnu. Vzal ho tedy k sobě a žili dál, jen s výjimkou toho, že čím byl kocour k němu přítulnější a vlezlejší, tím ho začal nesnesitelně nenávidět. Později s manželkou zjistili, že jeho bílá skvrna nebyla jen obyčejná skvrna. Byla to čistá podoba šibenice. Muže se sprostil strach a zvířeti se od té doby vyhýbal. Jednoho dne šli se ženou něco obstarat do sklepa a kocour se mu připletl pod nohy. Vzal do rukou sekeru a rozpřáhl se po něm, jeho žena ho ale včas zastavila. Rozhněval se natolik, že jí vytrhl ruku a zaťal jí sekeru přímo do hlavy. Mrtvolu vložil do díry ve zdi a zeď zadělal. Hned po té hledal kocoura, aby se zbavil i jeho a měl od něj na dosmrti pokoj. Bohužel ho nenašel a myslil si tedy, že kocour z domu utekl. Po pár dnech přišla policie,která si chtěla vše pečlivě prohledat. Prozkoumali každou škvíru, ale mrtvou ženu neobjevili. Když byli na odchodu, muž radostí, že ji nenašli byl milý a dal se do povídání. Bohužel mluvil i o dobře stavěném domu a když pokepal na místo, kde byla zazděna mrtvola, odlomil kus zdiva, za kterým byla pohřbena jeho žena. Policisté odtrhli zbytek zdi a před jejich očima stála vzpřímená mrtvola, na jejíž hlavě seděla právě ta kočka, kterou se snažil najít. Zazdil ji totiž s mrtvolou do zdi. Za tento čin ho čekal trest smrti.

Hodnocení čtenářského deníku Poe, Edgar Allan - Černý kocour

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  10. říjen 2007
  6 822×
  449 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Poe, Edgar Allan - Černý kocour