Pullein-Thompson, Diana - Ten kůň je nebezpečný

Kniha poutavě vypráví o životě 12-ti leté dívky Katky, která žije pouze se svou matkou a často se stěhuje po celé Anglii.Proto má Katka velké problémy se školou, hlavně se čtením. Její otec je ruské národnosti a celé roky s nimi již nežije.To léto, kdy děj popsaný v knize probíhá, Katčina maminka odjíždí za manželem do Ruska a dívka zůstává sama u své kmotry v malé vesnici. Těší se ,že prázdniny stráví v sedle koní z blízké jízdárny, ale tento sen se jí kvůli nedostatku peněz nesplní a proto se cítí osaměle a začne se kamarádit s poníkem Cassidym ze sousedství a tráví s ním každou volnou chvilku.
Koník je velmi milý, dokud se mu nikdo neposadí na hřbet - o tom se na vlastní kůži přesvědčí i Katka.Po pádu se seznámí s chlapcem Matějem, se kterým se brzy skamarádí. Jeho rodiče jsou slavní herci a tak je často sám doma pouze s fenou Tao a potkanem Rexem.
Matěj s Katkou se snažili vyzkoumat,proč je poník tak " zlý ".Po zdlouhavém pátrání zjistili, že Cassidy je broncho- specialně vycvičený kůň na rodeo.
Majitel poníka, sir Stanley, jehož dceři Cassidy přivodil těžký úraz, pověřil svého stájníha Smitherse, aby ho prodal na jatka. Katka je z toho zoufalá a proto jí Matějova maminka Penelope pomůže a poníka z jatek vykoupí.
Znenadání se vrací z Evropy Katčina maminka. V Rusku zjistila, že se s manželem za léta odloučení již příliš odcizili, a proto se rozvedli. S matkou přijel i Justin Appleby, její starý známý, na jehož farmě dříve obě nějakou dobu pobývaly. Protožeje velmi sympatický nejen mamince, alei Katce, odjíždějí s ním a s Cassidym a tak dívka i poník získávají nový domov.

Hodnocení čtenářského deníku Pullein-Thompson, Diana - Ten kůň je nebezpečný

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  25. červenec 2007
  2 994×
  283 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k čtenářskému deníku Pullein-Thompson, Diana - Ten kůň je nebezpečný