Rudolf, Stanislav - Metráček

Jitce je čtrnáct let. Všichni se jí vysmívají pro její přebytečná kila. Ona jim však chce dokázat, že také něco dovede. Proto cvičí vybíjenou ve staré kolně. Nemůže se dočkat, až bude jejich tělocvikář, přezdívaný Bohoušek, vybírat tři dívky na okresní zápas.

Byla vybrána i Jitka. Třetího února se konal okresní turnaj v Rybíně. Dívky se velice bály. Na řadu přišli až dvanácté. Když nastupovaly, někdo z hlediště zavolal: „Metráčku!“ Jitka byla smutná, protože věděla, že to platí na ní. Rozhodla se, že mu ukáže. Děvčata vyhrála pohár. Po zápase přišel do šatny za Jitkou kluk, který se jí ráno posmíval. Začal ji chválit, jak dobře hraje. Ptal se také, jak se jmenuje. Neodpověděla mu. 5ekl jí, že se jmenuje Honza. Po cestě k autobusu jí nabídl, zda nechce chodit do atletického oddílu. Po domluvě s rodiči začala jezdit do Rybína na tréninky.

Při prvním zápase se s Honzou pohádala. Naštěstí v létě jeli na soustředění. V autobuse nebylo volné místo, a tak si dívka musela sednout vedle něj. Po chvíli spolu začali opět mluvit. Jitka byla velmi šťastná.

Charakteristika knihy

Metráček je dívčí román, který popisuje problémy dnešní generace. Současně nás zavádí i do sportovního prostředí.

Charakteristika hlavní hrdinky

Jitce je čtrnáct let. Ve škole má nejradši český jazyk a francouzštinu, kterou se učí i soukromě. Je cílevědomá, vytrvalá a ničeho se nezalekne. Pokud někdo Jitku nezná, posmívá se jí pro její přebytečná kila, ale když se s ní blíže poznají, zjistí, že je milá, přátelská a má ráda společnost. Právě proto je u kamarádů oblíbená. Až příliš jí záleží na jejím vzhledu.

Hodnocení čtenářského deníku Rudolf, Stanislav - Metráček

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  23. září 2007
  28 447×
  266 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Rudolf, Stanislav - Metráček

Medojed
Napište dobrodružný román
Medojed
A žánr???
mikoljn
jakto ze tam nejsou hlavni postvy
nikdo
je to dobry ale nejsou tam popsany hlavni postavy a konicci
nikdo
pomohlo mi to
Fantomas
je to dobry
(Ronaldo)
supeeeer
Jirka
jaktoze to je nedokonceny???
Kaja
Je to super hodně mi to pomohlo moc dekuji
SARA
Je to fakt hustý na čtenářák ve škole to zbaštěj.
Lama
nevíte jakýmá tato knížka žánr?
Denčaí
Je to přesně na míru.¨Není to jako jiný články,které vypadají jakoby to někdo opsal z jiné stránky.
Tvarser
Ahooj, je to opravdu super stránka... Hodně my pomohla, protože jsem měl 1 den na to dodělat čtenářák a ještě jsem ani nepřečetl knížku Takže vývojáři moc děkuju
bobík
Augusto
Tohle je bombová stránka.
Nininka
PS: já také viz Ančíí Díky pápá
Nininka
Je to "docela" zajímavá a zábavná knížka....... - více nemám co dodat
Ančíí annakovi(zavináč)seznam.cz
Ahojky moc dělujů za tenhle článek.. dala jsem to do mého čtenařského deníku..a dostala jsem za jedna!! Takže moc díky :*