Saroyan, William - Mami, mám Tě ráda

Mami mám, Tě ráda je v určitém slova smyslu doplňkem již známé autorovy miniprózy Tati tobě přeskočilo. Saroyan skvěle vystihuje rozdílnost pohledů matky a dcery na život.
"Mamka se pousmála, rozevřela náruč a já do ní skočila: 'Ta moje žabičko, ty moje sluníčko, ty můj andílku,' takže jsem věděla, že je smutná. Vždycky mi takhle říká, když je smutná. Za chvilku někam volala- takovým zvláštním hlasem. Zavěsila a začala pobíhat po bytě. Sháněla kugfry, balila oblečení a honila mě, abych udělala tohle a pak zase támhle to: zkontrolovat sporák, ledničku, zadní dveře, vzít si nějaké oblečení, nezapomenout na zubní kartáček. 'Letíme do New Yorku!'" Mamka je totiž herečka a jedině v New Yorku jsou ta pravá divadla.
Producent Mike McClatchey obsadil ale jak mamku tak i Žabku do nové, dojemné hry. Mamka složitou cestou konečně pochopí, že nejdůležitější role v jejím životě je role matky a přiblíží se tak ještě víc k dcerce. Narozdíl od matky se ale Žabka nemohla za slibné dráhy herečky radovat, radovat bez bratra Péti a taťky. Oba se totiž nachází daleko v Paříži.
New York má však pro obě přichystáno ještě jedno překvapení.

Hodnocení čtenářského deníku Saroyan, William - Mami, mám Tě ráda

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  13. srpen 2007
  3 949×
  188 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Saroyan, William - Mami, mám Tě ráda