Shakespeare, William - Romeo a Julie

Romeo a Julie je tragédie. Vypráví o dvou znepřátelených rodech Monteků a Kapuletů. Tyto dva rody proti sobě vedli boje a velké spory, ale I přesto vznikla mezi jejich dětmi velká láska. Nikdo o tom nevěděl jen bratr Vavřinec. Mezitím byl vydán zákon, který zakazoval jakékoliv vztahy mezi dvěma rody kdo by toto porušil byl by potrestán trestem největším to je trest smrti.U Kapuletů se připravoval ples pro dceru Julii a Romeo z rodu Monteků se tam vypravil se svými kamarády. Julii si vzal hrabě Paris. Romeo se zamiloval do Julie a po plesu šel pod její balkon, když slyšel Juliino vyzývání opětoval ho. Oba poté uzavřeli sňatek s požehnáním bratra Vavřince. Romeo probodl mečem Tybalda a proto byl vyhozen z města. Toto nesla Julie velice těžce, a proto ji bratr Vavřinec dal lahvičku s jedem.Vavřinec poslal Romeovi dopis kde mu vše vysvětlil. Romeo se dozvěděl o Juliině smrti a přijel do Verony.
U hrobky se utkají Paris a Romeo. Paris je zabit a Romeo jde do hrobky kde našel Julii.Vypil jed co koupil po cestě klesl k Julii. Julie uviděla Romea a probodla se. Až nad mrtvými dětmi se oba rody Monteků a Kapuletů podali ruce.

Hodnocení čtenářského deníku Shakespeare, William - Romeo a Julie

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  14. srpen 2007
  6 497×
  200 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Shakespeare, William - Romeo a Julie

misa
tak todle se ani trosku nepodoba pribehu romea a julii..pokud vim tak ona si parise nevzala...a mnoho dalsich nepresnosi