Stevenson, Robert Louis - Ostrov Pokladů

Knížka je o malém chlapci jménem Jim Hawkins,který žil se svým otcem a matkou.Otec mu potom umře a on zůstane s matkou sám.Po otci jim zůstane hostinec do,kterého přijde starý muž a na několik dní zde zůstane.Muž chce aby mu Jim říkal kapitáne.Jim to uďelá.

Kapitánova truhla a divné chování vzbuzovalo v Jimovi zájem o něj i o truhlu.

Jednou do hostince přišel muž,který si říkal Černý pes a hledal kapitána.

Potom na něj zavolal"Poznáváš mě Bille?"..Kapitán znervózněl a řekl Jimovi "Nech nás o samotě"

Asi za pět minut Jim slyšel výkřiky tak se tam šel podívat,kapitán ležel na zemi v bezvědomí.

Jim zaběhl za rodinným přítele doktorem Liveseyem.Ten řekl kapitánovi aby odpočíval.

Za dva dny příjde do hostince slepý muž ten předal kapitánovi černou známku.Kapitán se rozklepal a zhroutil se na zem kde taky skonal.Jim zvedl začerněný kus papíru a četl:"Bille dnes večer si pro tebe přijdeme do hostince!"Podpis:"Flintovi piráti".Jim chtěl aby jim někdo pomohl proti pirátů,ale nikdo nebyl ochotný.Jimova matka si vzala peníze z kapitánovi truhly ale jen tolik kolik dlužil.Jim našel na dně truhly mapu ostrova Pokladů.Potom se schovali pod most před hostincem.Piráti je už málem,ale naštěstí přijela vojenská jízda a rozehnala je.Jim šel rychle za doktorem u,kterého byl vážený sir Trelawneyem.Když vyslechli Jima tak sir řekl že se vydají poklad hledat.Najmuli nejlepši loď jménem Hispaniola.

Když pluli Jim odhalil spiknutí Dlouhého Jonna Silvera.Jim to povi doktorovi,sirovi a kapitanu Smolletovi.Spiklenci utekli se zˇasobama do lesů na ostrově Pokladů.Druhý den se strhla malá válka mezi spiklenci a námořníky.Spiklenci utekli a Dlouhý John Silver se přidal opět ke Kapitánovi Smolletovi.Při té bitce se Jim zmocnil lodi a zakotvil blízko kapitánovích mužů.

Pokladu kapitán zmocnil a odjel na lodi se svými přáteli.Spiklence nechali na ostrově.Všichni si rozdělili svůj díl pokladu.John Silver pak zmizel v prvním přistavu.

Hodnocení čtenářského deníku Stevenson, Robert Louis - Ostrov Pokladů

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  7. únor 2008
  15 250×
  332 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Stevenson, Robert Louis - Ostrov Pokladů

mimi najk
to je teda fakt hooodnee dobrodruzna kniha a je to nejjj
nikolka charouzdová
ten (makeup) je smalik
nikolka charouzdová
ted mam samy 3-4.chyby tam mam chyby protoze jsem blba.chcesme jerrych (makeup)
nikolka charouzdová
hledám klula je mi jedenáct a chodim do páté třídy jsem blond vysoká asi 137cm.ve škole samý 2 a 3 jinak umým kreslit docela dobře.povaha:když mi někdo řekne že nevipadam hezky tak zavolám mamince a rozbrečim se. nedávno ve škole :přišla jsem do třídy a měla jsem poprvé ofinu bára,martina a kluci mě řekli že vypadám divně a tak jsem šla na záchod a zavolala jsem mamince ta přišla do školi.
jerrych
Mas tam chyby