Twain, Mark - Dobrodružství Toma Sawyera

Tuto knížku napsal známý spisovatel a novinář Mark Twain v sedmdesátých letech devatenáctého století. V románu, který je určen především dětem, ale i dospělým, vzpomíná na svoje dětství.

Příběh se odehrává v USA ve čtyřicátých letech devatenáctého století. V malém zapadlém městečku u břehu řeky Missisipy se setkáváme s hlavním hrdinou. Tom Sawyer zažívá různá dobrodružství se svými kamarády, některá z nich jsou i nebezpečná. Ale vždy dopadnou dobře.

Tom je sirotek a žije u své tety Polly. V jeho nezbedné hlavě se rodí nejrůznější nápady, kvůli kterým on i jeho kamarádi zažijí nejrůznější dobrodružství. Nebezpečným situacím však pak dokáže dobře čelit. Jen díky své odvaze a rozhodnosti dokáže například přežít ztracený v jeskyni.

Spisovatel užívá dlouhé popisné pasáže a málo přímých řečí. Čtenáři pak může připadat text zdlouhavý. Vypráví příběhy lidí v tehdejší době. Zobrazuje skutečnost tak jak, byla, a dokazuje, že i obyčejný chlapec muže vykonat i odvážný skutek.

Knížka se mi líbila, ale mohla být živější.

Hodnocení čtenářského deníku Twain, Mark - Dobrodružství Toma Sawyera

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  13. duben 2008
  10 094×
  161 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k čtenářskému deníku Twain, Mark - Dobrodružství Toma Sawyera

neznamy
sory ja to neprecetl cele jenom kus celkove je to na prd je to poucive ale s timto ctenarak je dost blbi delat
neznamy
diky je to skvele zvlast kdyz po nas chce ucitelka ani kde a kkdy se to odhravalo jestli je to vymyslene co se mi na ni libi atd.
Sp
Tahle stránka se jmenuje odmaturuj.cz . Opravdu si myslíte, že by se měla takhle jmenovat i po přečtení Twain, Mark - Dobrodružství Toma Sawyera? :D Já tedy ne...
hruza sklenar1234(zavináč)seznam.cz
ej to moc dlouhi