Druhá světová válka

OSNOVA: 1) Počátky války
2) Vyhlášení války
3) Chronologie válečných událostí
4) Ukončení 2.světové války
5) Bilance války

V roce 1933 se k moci dostala nacistická strana s Adolfem Hitlerem v čele. Nacistická strana byla fašistická to znamená, že byla proti komunistům a propagovala silnou národní vládu. Nacisté se nelítostně vypořádali s každým, kdo se jim postavil na odpor. Zavírali a vraždili Židy, Cikány a další skupiny obyvatel, jimž kladli za vinu vznik veškerých německých těžkostí od porážky v 1.světové válce až po nezaměstnanost a inflaci.

V září 1939 napadly německé tanky a bombardéry Polsko, a začala nejkrvavější válka lidských dějin. Podobně jako první světová válka zachvátila i druhá světová válka téměř celou zeměkouli a bojovalo se, jak na souši, tak i na moři a ve vzduchu. Za první rok války se Německu za pomoci Itálie podařilo obsadit většinu evropských zemí, jen Británii se jim okupovat nepodařilo.
V roku 1941 Hitler napadl Sovětský svaz a v září roku 1941 nastalo obléhání Leningradu, které trvalo dva a půl roku. Ale Sověti se udatně bránili.Dalším spojencem tzv.OSY se stalo Japonsko v Tichomoří. 7.prosince 1941, Japonský letecký útok zaútočil na námořní flotilu Pearl Harbor, tím vstupují do války s Japonskem, Spojené státy spolu s Kanadou a Británií.V srpnu 1942 Němci začali útok na Stalingrad.V listopadu 1942 Spojenecká vojska se vyloďují v Africe a začali bojovat s Němci a Italy. Pod vedením generála Montgomeryho porazila spojenecká vojska německé jednotky pod vedením generála Rommela u El. Alameinu v Egyptě.v únoru 1943 Rudá armáda porazila německá vojska u Stalingradu a nastal tak obrat ve 2. Světové válce.V květnu 1943 Německé armády v čele generála Rommela se v severní Africe vzdaly Spojencům.V červenci 1943 se Spojenci vylodili na Sicílii a v září 1943 se Itálie vzdala v čele s Musolinim.V červnu 1944 se Spojenecká vojska vylodila v Normandii /Francie/ pod krycím názvem "DEN D", kdy se Spojencům po těžkých bojích podařilo německá vojska zatlačit k ústupu.
V květnu 1945 porazila spojenecká vojska nacisty v Evropě a válka tímto byla ukončena.Japonská vojska byla poražena v měsíci srpnu 1945.

Od začátku do konce války zahynulo 45 miliónů lidí a většina Evropy byla v rozvalinách. Světovou politiku začaly ovládat dvě ,, supervelmoci" - Sovětský svaz a Spojené státy.

Hodnocení referátu Druhá světová válka

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  7 638×
  378 slov

Komentáře k referátu Druhá světová válka

tereza
moc dobře pracovane protože mi to pomohlo udelat projekt
kali lvice1994(zavináč)seznam.cz
Dobře zpracované. moc mi to pomohlo při úkolech