Podnikání v hotelové činnosti

SOU a SOŠ, SČMSD, Hronov, s.r.o.
ROČNÍKOVÁ PRÁCE

Obsah:
1. Úvod
2. Informace o firmě
3. Konkurence
4. Sportovní a kulturní vyžití; propagace
5. Organizační struktura firmy
6. Finance
7. Závěr

Přílohy:
Žádost o výpis z rejstříku trestů
Oznámení odpovědného zástupce
Oznámení začátku podnikání
Čestné prohlášení odpovědného zástupce
Ohlášení živnosti

1. Úvod

Proč chci podnikat v hotelové činnosti

Hotelnictví jsem si vybrala pro služby poskytované zákazníkům. Zakládám důraz na služby, které hotely, restaurace a jiná pohostinství svým zákazníkům poskytují. Již od dětství jsem se setkávala s různými službami, ale žádná neuspokojovala mé zákaznické potřeby. Můj podnikatelský záměr je zrekonstruovat starý hotel na moderní tří hvězdičkový. Měl by být silnou konkurencí pro zařízení stejného typu. Chci obnovit tradici starého hotelu, povznést jeho jméno do podvědomí turistů, kteří rádi jezdí na dovolenou do krásných českých míst.
Ubytování v hotelu bude určeno pro zahraniční a solventnější zákazníky. K dispozici bude 44 lůžek s možností přistýlky. Hotel bude nabízet výborné ubytování s kvalitními službami a restaurací, kde bude jídlo cenově dostupné pro každého návštěvníka. Samozřejmostí je bezbariérový přístup a vybavení hotelu pro invalidní občany.

Potřeby pro podnikání

Stravovací a ubytovací činnost se řadí do podnikání řemeslného. Zákon nestanovuje příliš velké podmínky pro podnikání v této činnosti. Je zapotřebí živnostenský list pro hostinskou a ubytovací činnost. Jelikož bych chtěla začít s přestavbou již po dokončení studia, nebudu mít žádnou praxi v oboru. Proto si musím zvolit odpovědného zástupce a tím bude Petr Zach, který již vlastní restauraci Bulánek v Batňovicích. Má šestiletou praxi, pracoval v hotelu Labe v Krkonoších a ve dvou dalších restauracích. Díky tomu má v podnikání velmi dobré zkušenosti.

Majitel firmy

Oficiálním majitelem firmy jsem já Hana Nývltová, ale jak už jsem řekla výše, mám odpovědného zástupce.

Název firmy

Hotel se bude jmenovat po původních obyvatelích. Tedy rychtářova rodina, čili HOTEL NA RYCHTĚ. Je to dáno tradicí a myslím, že to není vhodné měnit.

IČO: 15235364

Podle živnostenského zákona provozuji hostinskou činnost.

Hotel zahájí svůj provoz v srpnu 2003 u příležitosti konání festivalu country hudby NOTTA 2003

Základní kapitál do podnikání vloží zahraniční investor. Smlouva s ním sepsaná zahrnuje 40% z ročního zisku na dobu neurčitou.

2. Informace o firmě

Historie objektu

Objekt byl postaven ve 13. století jako dřevěný obytný dům s okolními stodolami. V průběhu dalších století byly přistavěny stodoly pro koně. V roce 1750 celý komplex těchto budov shořel a byl postaven nový dům, tentokrát již kamenný. Byl to základ nynější spodní části domu. V roce 1972 došlo k velké rekonstrukci a modernizaci. V roce 1975, při oslavách 200. výročí Selského povstání (vedl ho Antonín Nývlt, který bydlel v roce 1775 v tomto domě), dům opět vyhořel. Shořela střecha a celé první patro bylo zničeno. Po další úpravě byl vždy využíván v plné kapacitě a byl vyhlášeným místem v okolí. Nejčastěji ho užívali studenti jako ubytovnu pro mládež. V 90. letech ho odkoupila soukromá firma. Po jejím zániku již svému účelu nesloužil. Nyní se nachází v dezolátním stavu. V suterénu se rozprostíral taneční parket s restaurací, salónek asi pro 25 lidí a tři pokoje pro služebnictvo. V prvním patře se nacházeli čtyři pokoje po šesti lůžkách. Pět pokojů po čtyřech až pěti lůžkách, tři pokoje po šesti lůžkách. Půdní prostory sloužily pouze na uskladnění materiálu. Ve sklepních prostorách se nacházel pivní sklep.

Poloha hotelu

Objekt se nachází v centru města Rtyně v Podkrkonoší, má dvě patra, sklepní a rozsáhlé půdní prostory. Není zde zaveden plyn.

Mapování okolí

V blízkém okolí se nenachází žádný takový hotel, který by nabízel ubytování pro větší počet osob. Jsou tu jen malé domácí pensiony pro ubytování jedné rodiny. Nejbližší hotely jsou v Náchodě a v Trutnově. Objekt je situován v prostoru Krkonoš, Orlických hor a Hradce Králové. K vlakové zastávce vedoucí na Trutnov nebo na Jaroměř je to asi 10 minut pěšky. Autobusové nádraží se nachází 50 metrů od hotelu. Město Rtyně v Podkrkonoší leží na hlavním silničním tahu Trutnov – Brno. Denně tudy projíždí čtyři dálkové autobusy a asi dvacet pět linkových spojů. Parkoviště pro 30 osobních automobilů a 2 autobusy leží 50 metrů od hotelu. Za hotelem je městské kino, které je k dispozici pro jakékoliv účely. V jeho těsné blízkosti se rozprostírá přírodní amfiteátr, kde se každoročně konají různá vystoupení dechových a mažoretkových skupin. Vedle kina najdeme městské muzeum s expozicí východočeského hornictví a selských bouří. Ve Rtyni jsou tři nově vyčištěné rybníky. V blízkých Batňovicích rybník Batňák, který je využíván hlavně rybáři.

Odkoupení objektu

Objekt jsem odkoupila od Městského úřadu Rtyně v Podkrkonoší za 900 000 Kč. Kupní smlouva bude vystavena ve čtyřech kopiích.

Rekonstrukce

Rekonstrukci bude provádět firma STAVO-P Batňovice. Projekt vypracoval majitel firmy, který má 11 let praxe ve stavebnictví. Firma začne s přestavbou v říjnu 2002 a dokončí ji v srpnu 2003. Rekonstrukce si vyžádá odhadem 6 milionů Kč. Záloha firmě v hodnotě 3 miliony bude složena v červnu 2002. Firma byla prověřena soukromou společností. Povolení ke stavbě vydá stavební úřad Rtyně v Podkrkonoší.

Popis hotelu po rekonstrukci

Hotel bude vyhovovat všem evropským normám. Podle dohody s firmou Stavo-P bude v domě zavedeno centrální topení, vedena elektřina, zajištěn bezbariérový přístup.
Podle hygienických požadavků bude ve sklepě umístěn centrální sklad. Z něho budou potraviny přicházet do příručních skladů v kuchyni, výčepu, salónku. Tento systém je dobrý pro snadnou inventuru. Vše bude evidováno pomocí registračních pokladen s čárovým kódem. Ve sklepě se bude nacházet pivní sklep a skladovací prostory pro sudy, láhve s pivem a vzduchový kompresor pro tlakové vyhnání piva do výčepu. Sklep bude využíván jako hotelová prádelna. Malá recepce a taneční parket s restaurací jsou situovány v přízemí hotelu u hlavního vchodu.
V sousedních prostorách se počítá s umístěním šaten pro hosty a samostatná šatna pro personál. Výčep bude podle moderního trendu lehce schován za okrasnou příčkou. Z restaurace bude vstup do salónku, kde se počítá s umístěním většího baru. V přízemí se budou nacházet toalety pro hosty a pro personál. Vedle restaurace bude kuchyně. Ta, sousedící s restaurací, bude rozdělena na několik částí. Z hygienického hlediska musí být samostatně v jedné místnosti mrazáky, samostatně sklad na zeleninu.
V 1. patře budou tři dvoulůžkové, čtyři třílůžkové a jeden čtyřlůžkový pokoj. Ve 2. patře budou tři čtyřlůžkové, dva pětilůžkové a jedno apartmá. Všechny pokoje budou vybaveny sociálním zařízením. V půdních prostorách bude uskladněn materiál a ostatní prostředky. K domu se nechá zavést plyn.
Po rekonstrukci bude provedena kolaudace paní Matiskovou ze stavebního úřadu Rtyně v P.. Samozřejmostí je revize elektřiny, plynu, tlakových nádob, zdvižných zařízeních.

Popis jednotlivých místností a jejich vybavení

Kuchyně
Bude vybavena velice moderním zařízením splňujícím podmínky hygieny. Její veškeré zařízení bude profi nerez. Základní vybavení bude obsahovat: dva velkokapacitní sporáky, dvě smažící plynové pánve, varný kotel, cukrářskou pec, tři mikrovlnné trouby, velká plynová fritéza, dva fritovací hrnce, dvoje digitální váhy, příruční lednici, konvektomat, dřez na bílé a černé nádobí (oboje oddělené přepážkou), myčka nádobí, výdejní stoly, stoly na odkládání, velký kuchyňský robot, dřez na mytí masa, bezdotykové umyvadlo pro kuchaře, porcelán.

Restaurace
Taneční sál pro 50 lidí, 6 čtyřmístných stolů, 4 šestimístné, 2 osmimístné stoly. Dále oddělená místnost se čtyřmi stoly pro kuřáky. Taneční sál bude vyvýšen o 20 cm, u zdi na konci parketu místo pro hudbu, které bude dělit pult.

Výčep
Bude oddělen od sálu okrasnou přepážkou, aby nebyl vidět. Pult s chlazením, lednice na chlazení nápojů, postmix, presostroj, zápultí, dřevěné regály, malý příruční sklad, příruční lednici, sklo, odkládací pult.

Salónek
4 stoly, jeden větší bar s barovými stoličkami, příruční lednici a slad, stěna, mixér.

Toalety
Bezbariérový přístup, bezdotykové splachování, velká zrcadla, pákové baterie u umyvadel, sušák na ruce, papírové ručníky, předsíň s umyvadly.

Prádelna
Dvě pračky i se sušičkou. Jedna ze služeb pro zákazníka.

Pokoje
S možností přistýlky, každý pokoj bude obsahovat: předsíň, pokoj s postelemi a posezením, sociální zařízení s bezdotykovým splachováním, skříně. Rádio kabelová televize, telefon, připojení na internet,...

Apartmá
Ložnice, obývací pokoj, koupelna s toaletou, předsíň. Připojení na internet, kabelová televize, telefon, hi-fi věž, video, vodní postel a mnoho dalšího.

3. Konkurence

V trutnovském okrese se nachází asi dvacet hotelových a kempových zařízení. Jejich ceny se odvíjejí od kvality nabízených služeb. Hotely a motely jsou situovány spíše v horských oblastech, které jsou vzdáleny asi 40 km od Rtyně. Tři tříhvězdičkové hotely leží v centru Trutnova a v jeho okolí nabízejí služby tři motely s nižší kvalitou služeb. Zde je tabulka s orientačními cenami.

Porovnání cen v ubytování

Zařízení s menší kvalitou služeb:

Jméno hotelu(motelu) Kapacita(osob) Poloha hotelu Orientační cena (Kč) Zahrnuto v ceně
Dolce 120-150 Trutnov 150 -
Úsvit 250 Trutnov 300 -
Astoria 85 Janské Lázně 300 -
Beránek 18 Úpice 200 -
Horizont 300 Pec pod Sněžkou 350 snídaně
Hvězda 70 Pec pod Sněžkou 350 snídaně
Patria 250 Trutnov 400 -
Lucie 35 Velká Úpa 330 snídaně
Barrandov 30 Velká Úpa 270 snídaně
Honzíček 40 Malá Úpa 380 snídaně
Hradec 130 Pec pod Sněžkou 480 snídaně
Javor 80 Pec pod Sněžkou 410 snídaně
Krakonoš 30 Dolní Albeřice 350 -
Habr 25 Maršov 300 -

Zařízení s vyšší kvalitou služeb:

Jméno hotelu Kapacita (osob) Poloha hotelu Cena Zahrnuto v ceně
Adam 59 Trutnov 1110 parkování, sauna, snídaně
Bohemia 30 Trutnov 950 -
Horal Trutnov 1050 -
Beránek 45 Náchod 1290 poplatky, snídaně
Grand 62 Trutnov 1000 snídaně
Hramony 213 Špindlerův Mlýn 1300 snídaně

Na náchodsku se nachází spousty hotelů, penzionů a motelů. Nejbližší tříhvězdičkový je hotel Beránek v Náchodě.

Podle tabulek lze určit, které hotely se spíše dají nazvat ubytovnou, a které hotelem. Kapacita hotelů v horských oblastech je vytížena především v zimě, v létě asi na 60%. Kvůli velkému počtu lidí je tu ale velký hluk. Jsou levnější než *** hotely, ale jejich kvalita a služby nejsou dostatečně uspokojivé. Tříhvězdičkové hotely nabízejí již v ceně výhodné služby navíc. Jejich ceny se ale pohybují okolo 1 000 Kč za noc a to si ne každý může dovolit.

Porovnání cen v restauracích

Ceny jídel v okolních restauracích se pohybují ve stejné výši, záleží na podniku, jak je vyhlášen.

Tabulka restaurací a jejich cen v blízkém okolí:

Jméno restaurace Cena za 150g(průměrná jídla)(Kč) Město Poznámka
Bulánek 80 Batňovice dobré jídlo, kvalitní služby, pěkné prostředí, rychlá obsluha
Don Vito 100 Červený Kostelec dobré jídlo, kvalitní služby
Tropical 90 Česká Skalice dobré jídlo, pěkné prostředí
Beránek 100 Náchod dobré jídlo, kvalitní služby, pěkné prostředí

 

Více restaurací se nemusí uvádět, všechny ceny se pohybují v částkách kolem 100 Kč. Záleží na kvalitním a hlavně dobrém jídle, které restaurace nabízí. Lepší restaurace nabízejí stejné služby a také krásné prostředí. V této konkurenci se dá vítězit jen při rychle a dobře uvařeném jídle, aby zákazník nemusel dlouho čekat.

4. Sportovní a kulturní vyžití; propagace

Sportovní a kulturní zábavné činnosti

Hotel by poskytoval široké spektrum využití k zábavě a sportu. Město vlastní mnoho sportovních hřišť. Po ústní domluvě se starostou je zajištěna výhoda pro zákazníky hotelu.

Léto

V letních měsících je možno využít:
- fotbalového hřiště
- třech tenisových kurtů
- pěší túry po Jestřebích horách
- cykloturistika ( máme vyznačené trasy pro děti i dospělé)
- posilovna
- plavání v přilehlých rybnících nebo na koupališti v Malých Svatoňovicích
- horolezecké aktivity v Adršpachu

Příjemnou zábavou a kulturou je:
- Monstr koncert Koletova hudba (festival dechových orchestrů nejen z Čech)
- Notta (festival country hudby)
- celostátní soutěž mažoretkových skupin
- v zimním období mnoho sportovních závodů v Krkonoších
- mistrovství v letu na lyžích v Harrachově

Hodně akcí se koná v amfiteátru přilehlém za hotelem. Tyto akce mají dlouholetou tradici a díky tomu se sem sjíždějí diváci z celé republiky. Návštěvníci jistě nepohrdnou krásnými lesy, které jsou rájem houbařů a milovníků romantických procházek.

Zima

V zimních měsících je možné se vyřádit:
- na lyžařském vleku v Batňovicích
- v nedalekých Krkonoších
- v krytém bazénu v Trutnově nebo v Náchodě

Po celý rok by bylo možno v hotelu navštěvovat:
- saunu
- profesionální masáž
- kulečník, šipky, hrací automaty atd.

Hotel by půjčoval plné lyžařské vybavení, tenisové rakety, kola, míče … V hotelu by se nacházel koutek, kde by rodiče mohli nechat své děti pod dozorem vychovatele a věnovat se vlastním činnostem.
Jako jednu z nadstandardních služeb budou pořádány výlety na zajímavá místa předem domluveným autobusem.

Tipy na výlet

Malé Svatoňovice – muzeum Josefa a Karla Čapkových
- rozhledna Žaltman (při pěkném počasí výhled až do Polska)
Hronov – rodiště a muzeum Aloise Jiráska
Česká Skalice – Babiččino údolí, rodiště, místo pobytu a muzeum Boženy Němcové
Teplicko-adršpašské skály – asi 30 km, jedinečné přírodní útvary
Orlické hory – velká možnost turistiky
Přehrada Rozkoš – plachtění a rybaření
Nové Město nad Metují – renesanční zámek s francouzskou zahradou
Krkonoše – nejvyšší česká hora Sněžka
Broumov – barokní klášter benediktinů
Náchod – asi 20 km, barokní zámek; nedaleko pevnost z 2. světové války Dobrošov
Dvůr Králové nad Labem – ZOO s vyhlášeným safari
Pevnost Josefov v Jaroměři
Koňská jízdárna v Janovicích

Propagace a zlepšování image hotelu

Pro plnou obsazenost hotelu budou osloveny české i zahraniční cestovní kanceláře. Hotel bude nabízet uspořádávání hostin i s ubytováním, různá obchodní jednání atd.
Dále se o vytíženost hotelu zaslouží vlastní WWW stránky, propagace na internetu v hotelových stránkách, billboardy na hlavních silnicích, do budoucna i možnost reklamy v regionální televizi.

Abychom při tak kvalitním zařízení nenechávali stát kuchyň ladem, bude náš hotel zásobovat obědy dvě místní firmy Kovopol a Petri-Parts. Pracovníci budou doplácet 10 Kč na oběd. Zaměstnanci Kovopolu se budou stravovat přímo u nás, do Petri-Parts budou dováženy obědy firemním autem.

Pracovní místa

Hotel bude nabízet celkem 17 pracovních míst. 4 kuchaře, 6 číšníků, 2 pomocné síly (možnost pro studenty nebo matky na mateřské dovolené). Dále pak pokojskou, účetní, recepční, provozního a technického pracovníka.

4. Organizační struktura firmy

GENERÁLNÍ
ŘEDITEL

Vedoucíprovozu Ekonom a účtárna

Výrobní středisko Odbytové středisko Sklady Ubytovací úsek Služby

Kuchyně Restaurace Sklepní Recepce Sauna
Cukrárna Salónek Příruční Pokojská Masáže
Výčep Hry na hotelu
Půjčovna
Prádelna

5. Finance

Předběžný rozpočet na rekonstrukci hotelu

Předběžný rozpočet na Částka (Kč)
rekonstrukci hotelu 6 000 000
vybavení kuchyně 4 000 000
vybavení restaurace 600 000
vybavení výčepu 500 000
vybavení salónku 500 000
vybavení pokojů 3 000 000
ostatní vybavení 3 000 000

Celkový předběžný rozpočet 17 600 000

Platy personálu

Plat (Kč) Plat (Kč) Plat (Kč)
Kuchař 1 15000 Číšník 1 10000 Pokojská 10000
Kuchař 2 15000 Číšník 2 10000 Účetní 15000
Kuchař 3 12000 Číšník 3 10000 Recepční 13000
Kuchař 4 12000 Číšník 4 10000 Provozní 15000
Pomocná síla 1 9000 Číšník 5 10000 Tech. prac. 10000
Pomocná síla 2 9000 Číšník 6 10000

Platy dohromady za 1 měsíc 176000

Toto je jejich hrubá mzda. Připočtu 26% sociálního a 9% zdravotního pojištění.

0,35*176 000 = 61 600 Kč
Ke 176 000 přičtu 61 600 a vyjde mi, kolik vynaložím na platy zaměstnanců za měsíc, to vynásobím 12 a mám konečný výsledek za rok.

Dohromady: 2 851 200 Kč za mzdy/rok

Celkové náklady na provoz hotelu

Náklady na provoz hotelu
Do těchto nákladů je zahrnuto vytápění objektu s předběžným výpočtem průměrného měsíčního vytápění (výpočet zahrnuje topení v zimě a klimatizaci v létě). Dále je zde zahrnuta cena elektřiny a vody. Ve městě není čistička vod, a proto se neúčtuje stočné. Její cena za m3 je 13 Kč. V nákladech jsou zahrnuty náklady na provoz hotelového automobilu.

Rizikový fond
Do tohoto fondu bude měsíčně přidávána částka 20 000 Kč na nepředvídané nehody, které mohou nastat při provozu hotelu. Uložené prostředky budou uloženy do banky s nejvyšším možným úrokem. Při velké prosperitě hotelu se částka úměrně zvýší.

Pojištění
Hotel bude pojištěn proti živelným pohromám, krádeži a požáru.

Náklady na provoz kuchyně
Náklady spojené s koupenými potravinami a dalšími potřebnými věcmi pro kuchyň.

Celkové náklady kuchyně za rok
počet jídel/týden náklad na1 jídlo týdnův roce celková cena (Kč)
Minutky 200 40 52 416000
Hotová jídla 470 25 52 611000
Speciality podniku 70 60 52 218400
Ostatní nemůžeme určit nemůžeme určit 52 350000
Dohromady za rok 1 595 400

Náklady na provoz restaurace a salónku
Náklady za alkoholické a nealkoholické nápoje, zmrzlinu atd. Tyto náklady se dají předem špatně určit. Ze zkušeností je určíme na 1 000 000 Kč za rok.

Náklady na ubytování
Ubytování v průměru 25ti lidí na den. Z toho náklady na jednoho člověka jsou 70 Kč. Předpokládá se cena za ubytování průměrně 720 Kč za noc.

Celkové náklady za 1. rok
částka (Kč)
Platy zaměstnanců 2 851 200
Náklady na provoz hotelu 1 500 000
Rizikový fond 240 000
Náklady na provoz a zásobování kuchyně 1 595 400
Náklady na provoz restaurace a salónku 1 000 000
Náklady na splácení základního kapitálu 40% ze zisku
Náklady na ubytování 638 750
Pojištění hotelu 40 000
Celkové náklady za 1 rok 7 856 350

Zisk z podnikání

Zisk z ubytování
Hlavní zisk bude z ubytování. Při průměrném ubytování 25ti lidí denně je průměrný zisk 650 Kč na jednoho ubytovaného zákazníka.

Zisk z restaurace, kuchyně a salónku
V restauracích je zisk 150–300% z jídel. My za účelem zisku dáme 150-250% zisk. Není to cena příliš vysoká, podobá se cenám v ostatních restauracích. U alkoholických a nealkoholických nápojů se dá velice těžko určit spotřeba. U tvrdšího alkoholu bude zisk 200% a u nealko nápojů a slabšího alkoholu bude navýšení 100%. Toto je u každého nápoje individuální a záleží na ceně zakoupení. Jestliže jsme počítali v nákladech za restauraci a salónek 1 000 000 Kč, bude zisk asi 2 500 000 Kč.

Celkový zisk kuchyně za 1. rok
počet jídel/týden náklad na1 jídlo týdnův roce celková cena (Kč)
Minutky 200 120 52 1 248 000
Hotová jídla pro podnikatele 350 50 910 000
Hotová jídla pro zákazníky 120 60 52 374 400
Speciality podniku 70 150 52 546 000
Ostatní nemůžeme určit 52 600 000
Dohromady za rok 3 678 400

Celkový zisk za 1. rok
částka (Kč)
Zisk z ubytování 5 931 250
Zisk z kuchyně 3 678 400
Zisk ze salónku a restaurace 2 500 000
Celkový zisk za 1 rok 12 109 650

Roční zisk

Zisk – náklady
12 109 650 – 7 427 950 = 4 681 700

Roční zisk vyšel 4 681 700. Je to zisk nezdaněný. Tento zisk je vysoký a splňuje požadavek v podnikání pokračovat. V tomto zisku není započítána cena na splátku počátečního vkladu.
Splátka investorovi z tohoto zisku je 1 872 680 Kč. Zůstává mi zisk 2 809 020 Kč.

Návratnost investic

Budu-li hospodařit tak, jako první rok veškeré investice se mi vrátí (nebo spíše mému investorovi) zhruba po devíti letech úspěšného podnikání. Otázkou však je, zda-li tou dobou budu ještě podnikat.

7. Závěr

Podle kalkulací, výpočtu a prostudování mého podnikatelského záměru odpovědným zástuopcem, který má již několik let praxi v tomto podnikání, usuzujeme, že hotel má velice dobrou možnost na prosazení.
Při studování a hledání informací o hotelech, ubytovacích a stravovacích zařízeních, navštěvování různých příslušných úřadů jsem zjistila, že většina dobrých hotelů v okolí skončila jen z hlouposti úřadů, které se tím zvlášť netají a nezdá se jim, že oni udělali chybu. Také jsem se setkala s velkou neochotou pomoci od úředníků, většinou se však zdálo, že nevědí co s problémem dělat.
Práci jsem vypracovávala pouze ze známých informací a nic jsem si nepřimyslela.

Hodnocení referátu Podnikání v hotelové činnosti

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  6 358×
  3054 slov

Komentáře k referátu Podnikání v hotelové činnosti