Kolja

Počátek tohoto příběhu se odehrává v Čechách ještě v době totalitního režimu.Louka je starší muž,který na pohřbech hraje na čelo a přivydělává si malováním zlatých písmen na hroby. Díky emigraci svého bratra do Západního Německa, přišel o místo v České filharmonii a velmi se zadlužil.

Jednoho dne mu místní hrobník Brož nabídne fingovanou svatbu s mladou ruskou za částku 40 000Kčs. Louka zprvu odmítá,ale když se při návštěvě své matky dozví, že potřebuje nové okapy na dům a nemá na ně peníze, rozhodne se přijmout Brožovu nabídku a naoko se oženit s Ruskou Naděždou.Hned na to Naděžda se svojí tetou Tamarou přijíždějí do Prahy a koná se svatba.

Jednoho dne však zavolá Loukovi Brož a celý nešťastný mu sděluje, že Naděžda emigrovala do Západního Německa a nechala syna Kolju u tety Tamary. Pár dní po tomto telefonátu zvoní u Louky dva zřízenci a vedou malého Kolju, neboť se jeho tetě udělalo špatně a ona jim řekla, aby ho odvezli k Loukovi. Okamžitě telefonuje Brožovi, že odmítá mít u sebe Kolju, neboť na tom se nedomluvili. Jelikož Brož již má čtyři děti tak Louku umluví, aby si ho u sebe nechal. Kolja zpočátku odmítá s Loukou komunikovat a stále pláče. Louka tedy podá žádost o umístění Kolji do dětského domova. Postupem času si však najdou společnou řeč a začínají spolu dobře vycházet.

Když se zdá, že je již všechno v pořádku, tak Loukovi přijde doporučený dopis od policie, aby se dostavil k výslechu. Výslech je zpočátku velmi klidný, ale poté přijde kapitán Novotný se svým oslovením „milej zlatej“ a výslech začíná být nesnesitelný. Louka ovšem nic neprozradí. Po této příhodě jdou koupit boty a při návratu se Kolja ztratí v metru a po chvíli hledání se šťastně shledají. Nedlouho po tom se u Louky objeví sociální pracovnice paní Zubatá a chce si převzít, neboť Louka podal žádost do dětského domova. Hned na to si balí kufry a jedou s Koljou jedou k příteli Houdkovi. Ten je s radostí nechává u sebe.Jednou večer Houdek v rádiu uslyší zprávu o demonstraci pražských studentů,načež se všichni tři vydávají do Prahy. Hned po otevření hranic přilétá Naděžda pro Kolju a moc děkuje Loukovi, že se o ně staral.

Louka opět hraje v České filharmonii a má s přítelkyní Klárou dítě.

Hodnocení referátu Kolja

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  10 670×
  381 slov

Komentáře k referátu Kolja

tata
má kolja oskara?????díky za osdpoved pa pa