Green Day

Punk je alternativní generační hnutí mládeže, které vzniklo v 70.letech 20.stol. ve Velké Británii a později se rozšířilo i do dalších států Evropy i USA. Stoupenci punku vyjadřují odlišnost od společenských konvencí měšťácké společnosti, a to jak životním stylem, tak oblečením a úpravou vlasů. Tento životní styl se podílel na vzniku originálního hudebního stylu punk-rock. Slovo punk pochází z anglického punk-pubertální, uličník

Punk-rock
Punk-rock je generačně vyhrocený syrový a agresivní hudební styl, jenž v roce 1977 přerostl do celosvětové vlny. Vyjadřoval pocity a názory nezaměstnané mládeže v Anglii. V této době také vznikli punk-rockové legendární skupiny jako Sex Pistols, Talking Heads, Television a Clash.

Vznik Green Day
Na počátku skupiny Green Day stály dva kamarádi Billie Joe Armstrong a Mike Dirnt. Svojí první skupinu The Sweet Children založili ve svých 14 letech, a to v Kalifornii ve městě Rodeo. V roce 1989 se k nim přidal bubeník Al Sobrante a skupina se přejmenovala na Green Day. Krátce poté podepsali smlouvu s nahrávací společností Lookout Records a koncem roku 89 vydali svoje první album 39/Smooth. Poté ze skupiny vystoupil bubeník Al, protože odešel na studia a nahradil ho Tre Cool. Všichni se spolu až dosud přátelí. V roce 1992 pak vydali svoje druhé album, které neslo název Kerplunk. Toto album bylo velice oblíbené. Zjevně se líbilo také producentům Reprise Records, s kterými Green Day podepsali později smlouvu. Opravdovou slávu Green Day prožili s albem Dookie, které bylo vydáno roku 1994. Toto album se proslavilo hlavně díky hitům Longview a Basketcase. V létě téhož roku vystoupili Green Day také ve Woodstocku, což ještě více pomohlo prodávanosti alba. Na světě se doposud prodalo přes 11milónů legálních kopií a kdovíkolik nelegálních :) Další album Insomanic vzniklo ke konci roku 1995 a i toto album účinkovalo na předních místech hitparád. Další úspěch skupina zaznamenala s písní J.A.R., která je součástí soundtracku k filmu Angus. Album Insomanic nemělo ani zdaleka takový úspěch jako album Dookie. Dalším a zároveň předposledním albem skupiny je Nimrod jehož se už v prvním týdnu prodalo 80.000 kusů... Toto album je všeobecně považováno za nejvydařenější kousek... Poslední album skupiny se jmenuje Warning a je důstojným nástupcem předchozích alb...

O členech skupiny

Billie Joe Armstrong
Billie pocházel ze šesti dětí a byl z nich nejmladší. Jeho otec vystupoval jako jazzový hudebník a byl také řidičem kamiónu. Otec Billiemu zemřel když mu bylo 10 let. První píseň Billie vytvořil ve svých 12 letech a nesla název Why do you want him? Billie hrál v mnoha malých kapelách a Pinhead Gunpowder dokonce udělal několik nahrávek. Zůstal u Green Day a jak se ukázalo udělal dobře... V roce 1994 se oženil s Adriene Nesserovou a má s ní dva syny. Josepha Marciana Armstronga a Jakoba Dangera Armstronga.

Mike Dirnt
Vlastním jménem Mike Pritchard měl nepěkná dětství. Jeho matka brala heroin . Mike se na ní nevázal a vydal se svou vlastní cestou. Mike vystřídal dost zaměstnání až skončil v baru kde pracovala Billieho matka. Začal bydlet u Armstrongových a tak to všechno začalo. V srpnu 1996 se oženil a má dceru. Se svojí manželkou se rozvedl kvůli práci, ale stále spolu udržují přátelství.

Tre Cool
Vlastním jménem Frank Edwin Wright III. Jeho otec byl veteránem z Vietnamu a stavěl domi. Čirou náhodou bydlel v sousedství producent Lookout Records. Tre začal hrát s jeho skupinou a tak když odešel z Green Day bubeník John Kifmayer měl otevřené dveře.

Hodnocení referátu Green Day

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  4 865×
  566 slov

Komentáře k referátu Green Day

Zdeněkpřezdívka Stex.CZ
je to dobrý referat as pon mam ukol na hv,ale s*** mne ze to musim opisovat
Romiss
je to dobré, ale veliká škoda, že tam toho hodně chybí, ukončit referát u alba Warging mi přijde velice nedodělané
barbora
opravdu dobrý udělala jsem díky tomu úkol a ty matouši jak se jmenuješ
Matouš 15maty(zavináč)seznam.cz
Tento referát je dobrý a je tam dostatek infornací možná až moc.
lucca SchonovaLucie(zavináč)seznam.cz
díík mám ho do hv