Malý slovníček všeho dostupného o světové disco, trance, house atd. scéně

A - AQUAGEN – Je to seskupení dvou DJ z Německa: Olafa Dieckmanna a Gina Montasany. Jejich kariéra začala na počátku roku 2000, kdy jim vyšel po mnoha pokusech maxi singl. Klubovka Ihr Seid So Leise!
Co mají dále na svědomí: Phatt Bass
Partyalarm
ATB – Nejúspěšnější DJ německé trance scény. Narodil se v roce 1973 ve Freinbergu pod občanským jménem André Tenneberger alias ATB. 1. singl se jmenoval Dance (1993), ale ten byl více méně zapomenut. Až jeho 1. maxi singl je stal hitem (9PM 1998)…
Co má dále na svědomí: Killer
The Summer
Don’t Stop
Fields Of Love
B – Bomfunk MC’s – Dvojka z Finska ve složení Raymond Ebans (*1981) a DJ Gismmo Lappalainen (*1976). První singl vydali v roce 1998 Uprocking Beats, což byl propadák. Ale potom následoval Freestyler, který se okamžitě vyšplhal na špičky hitparád.
Co mají dále na svědomí: B-Boys & Fly Girls
Bloodhound Gang – Pět chlápků z USA ve složení Lupus (*1972), Jimmy Pop Ali (*1972), Willie (*1973), Evil Jared (*1975) a Dj Q-Ball (*1974). Jejich 1. hit se jmenoval The Bad Touch a po něm následoval Mope.
C – Carl Cox – Tento osmatřicetiletý chlapík z Londýna je považován za opravdovou legendu. Jeho mixy techna a trancu jsou božské. Ovšem tím čím se doopravdy proslavil je film Human Traffic, kde si nejen zahrál, ale i pustil pár svých vychytávek.
D – Darude – Za tímto projektem stojí Skandinávec Ville Virtanen. V produkci mu pomáhá Jaakko JS16, který je známý spíše z Bomfunk MC’s. Hit kterým se proslavili se jmenoval Sandstorm a pokračování úspěšné kariéry mělo podobu v singlu Feel The Beat.
Dr. Motte – Občanským jménem Matthias Roeingh narozen v roce 1960 je považován nejen za otce raveu, ale taky jedné velké party v ulicích Berlína. Spolu s Westbamem jsou zakladatelé Love Parady a taky k ní každý rok skládají hymnu. Je považován za jednoho z nejuznávanějších DJ‘s na světě.
Co má na svědomí: Sunshine (Love Parade 1997)
Music Is The Key
E – Eminem – Kdo by neznal kultovního bílého rapera, který více než svými alby se proslavil skandály, nadávkami a neslušnými texty. Platí za jednoho z nejznámějších bílých raperů, kterých opravdu moc není. Narodil se roku 1975 v USA a odmalička se chtěl stát slavným, jedno za jakou cenu. Doslova se chtěl pomstít všem, co ho jako malého šikanovali, všem co mu házeli klacky pod nohy i svému tátovi, kterého téměř neznal, a mámě. Mezi první jeho hity patří My Name Is… z alba The Slim Shady LP. Co má dále na svědomí: The Slim Shady
Stan…
Elektrochemie LK – Projekt který patří známému DJovi Tomasu Schumacherovi. Je to jeden z nejpovedenějších německých techno projektů téhle doby. 1. jejich známý singl je Schall a tím se také dostali do podvědomí všech discodravců. Dále má na svědomí: When I Rock
F – Feithless – Jde o projekt Rolla Amstronga! Už poměrně dost dlouho platí za nejlepší projekt anglické trance scény. Jejich nejúspěšnější hity jsou God Is DJ, Innsomnia, Why go?…
G – Gigi D’Agostino – Narodil se 17. 12. 1967. Muzice se věnuje už pěknou řádku let, ale než se dostal do popředí Italian Disca vyzkoušel si spousty různých povolání. Mezi jeho první singly patří : Fly, Elektro Message, Angel Symphony ( spolu s Maurem Picottem). Proslavil se ale až v polovině roku 1999 hitem Elisir (Your Love). Další jeho kousky už byly hity jak hrom, počínaje The Riddle, přes Another Way a konče aktuálním hitem Super. Gigiho motto zní : „Jsem trpělivý – čas pracuje pro mě“ a je to vidět!
H – Hi-Gate – Pod touto hlavičkou už vyšel nejeden úspěšný singl. Je to spojení projektu Yomanda a Judgeho Julese. Mezi jejich hity patří bezesporu Pitchin´ (In Every Direction) atd.
I – Ian Van Dahl – Je nováčkem na německé trance scéně. Jeho první velký hit se jmenuje Castles In The Sky a i takový borec jako je Paul Van Dyk to považuje za dost dobrý začátek.
J –
K – Kosmonova – DJ Kosmonova jinak teké Michael Nehrig je poměrně nováčkem disco scény. Dříve tvořil spíš trance mixy. Jeho první opravdovou bombou se stala píseň Danse Avec Moi.
L –
M – Mauro Picotto – Jeden z nejuznávanějších italských DJ se narodil 25. 10. 1966. Jeho první krok v muzice byl, že se nechal zapsat do projektu R.A.F. spolu s Mariem Piu. Potom spolu vydali singly jako We Gonna Get nebo In 2 My Life … Jeho sólová dráha začala někdy kolem roku 1998, kdy vydal Iguanu nebo Pegasus. Hity se staly především Arabian Pleasure, Komodo a Proximus.
Mario Piu – tento DJ pochází z Livorna, kde se roku 1966 narodil. Zkoušel spoustu sólových projektů a chtěl se nějak dostat na výsluní. Potom podepsal smlouvu a stal se tak parťákem Maura Picotta v projektu R.A.F. Mezi jeho nej singly patří No Name, 4Ever With Me a Techno Harmony (2000).
N –
O – Out Kast – Tvoří: André Benjamin (24) a Antwan Patton (25). Dnes už mají v pořadí čtvrté album s názvem Stankonia a tím pádem nejsou na americké Hip – Hop/Rap scéně žádní nováčci. Jejich známé hity jsou Bombs Over Baghdad a také Mr. Jackson.
P - Paul Van Dyk – Narodil se 16. 12. 1971 v Eisenhuttenstadtu ve Frankfurtu. Přestěhoval se do Berlína a pokoušel se o své první house/trance mixy. Dále pracoval jako DJ v berlínských klubech a mixoval singly takovým hvězdám jako jsou New Order, Dance 2 Trance… První a druhé album sice vyšlo, ale mělo poměrně malý ohlas. Až píseň For An Angel se stala hitem a odstartovala tak kariéru nejlepšího německého trance – housového DJ.
Dále má na svědomí: Tell Me Why, Another Way
We Are Alive
Paffendorf – Dvojka Ramon Zenker a Godfried Engels alias Paffendorf patří mezi uznávané německé dance skupiny. Jejich první hit se jmenoval Smile a další Ruf Mich An (Call me now), který je vymyšlen podle jedné německé reklamy. Dále se mohou pochlubit bombou Where Are You, která byla v Německu i jedničkou. Mají také na svědomí: Everybody Scream, Rhythm & Sex…
Q – DJ Quicksilver – Je známý německý DJ. Jeho nový projekt se jmenuje Watergate a více méně oprašuje jeho sólové hity jako třeba Heart Of Asia nebo Maid Of Orleans. Jinak ale album The World Of patří mezi nejprodávanější alba u sousedů.
Dále má na svědomí: Escape To Pradise,
Cosmophobia…
R – Ratty – Jedná se o druhý projekt všem známých Scooter. Axel, H.P. a Rick se rozhodli být slavní i na trance scéně, což jako Scooter těžko mohou. První hit od Ratty se jmenuje Sunrise (Here I Am). Na ravery celkem slušný začátek.
S – Sylver – Je to dvojka z Belgie: Silvy De Bie, která zpívá vokály a Wout Van Dessel. Jsou nováčky a jejich první album se jmenuje Chances. Jsou z něj hity jako např: Turn The Tide nebo Forever In Love.
Sash! – Občanským jménem Sascha Lappessen je Němec a narodil se v Kolíně nad Rýnem v roce 1970. Mezi největší hity patří It’s My Life (1996), Adelante (1999), With My Own Eyes (2000)…
Safri Duo – Morten Fris a Ufe Saveri patří mezi elitu v hraní na bubny, bubínky, konga… Jsou to vyloženě bohové. Taky měli tu čest hrát s Českou filharmonií. Jejich největší a taky trochu neobvyklý disco hit se jmenuje Played-A-Live. Dříve hráli spíš klasiku, jestli se tedy tomu tak dá říkat.
T – DJ Tonka – Narozen roku 1977 v Meinzu je jedním z nejpodivnějších německých DJ. Jeho neobvyklé mixy housových beatů patří stylem 70. létům. Mezi jeho singly patří např. Don’t Be Afraid…
U – U96 – Tento skvělý projekt patří spíš dřívější době. Založil jej Alex Christensen, který je známý jako producent po celém světě např: Rollergirl nebo Paffendorf. Jeji největší hit je bezpochyby Das Boot.
V – DJ Visage – Občanským jménem Martin Sig narozen 13. 6. 1973 v Copenhhagenu v Dánsku. V 16ti letech se přestěhoval do Německa a pracoval jako DJ. V roce 97 potkal Norberta Reicharta a založili projekt DJ Visage. Mezi jejich singly patří: Der Total Beat, The Return…
W – Westbam – DJ Westbam je polovičkou Otců Love Parady. Jeho dalšími projekty jsou Mr.X & Mr.Y (pod touto hlavičkou vydal techno hit Global Playes nebo-li My Name Is Techno!) a Members Of Mayday, což je seskupení DJ’s kolem Westbama za účelem stvoření hymny a vedením II. největší párty a to Mayday.
X –
Y – Yanou – je skvělý trancový německý projekt. Podepsali se už na mnoha mixech. Jejich spoluprácí s Beam vznikl třeba hit Sound Of Love nebo Rainbow Of Mine.
Z -

Hodnocení referátu Malý slovníček všeho dostupného o světové disco, trance, house atd. scéně

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  3 551×
  1386 slov

Komentáře k referátu Malý slovníček všeho dostupného o světové disco, trance, house atd. scéně