Michael Jackson

Král popu.
Narodil se 29.srpna 1958 v městě Gary, ve státě Kalifornia jako sedmé z devíti dětí.
Setkával se s hudbou již od dětství. Nejprve jeho otec a strýc měli svou hudební skupinu jménem Sokolové.
Jeho první úspěch byl po nástupu do školy, kdy každý z žáků měl něco předvést a on se rozhodl pro zpěv, zpíval muzikálovou píseň ,,Climb Ev‘ry Mountain“ .
První skupina, ve které účinkoval, se jmenovala Jacksons. Pak se přejmenovali na Jacksons 5, a později přijali své původní jméno. Po zpívání v různých nočních barech a klubech vystupovali v ,,Ed Sullivan Show“, což byl nedělní večerní varietní program, ve kterém Amerika také poprvé viděla Beatles a Elvise. V šedesátých letech vystupovali v chicagských podnicích. V této době nahráli svou první desku –BIG BOY. Tato deska měla velký úspěch. Singl I Want You Back na několik týdnů vytlačil z hitparád a žebříčků dokonce Beatles. O Jackson 5 se doslechla nejdříve Gladys Knightová. Později si je vzala po ochranná křídla sama Diana Rossová.
V roce 1970 vychází během dvanácti měsíců čtyři desky DIANA ROSS PRESENTS THE JACKSON 5, ABC, THE JACKSON 5 CHRISTMAS ALBUM a THIRD ALBUM. V roce 1971 k nim přibyly další tři. Trh i posluchači se ale brzy nasytili a osvědčené triky přestaly zabírat. Skupina se nakonec rozpadla a Michael Jackson se roku 1979 vydává na svou sólovou kariéru.
V jeho prvním samostatném albu OFF THE WALL prokázal smysl pro rytmiku, absolutní nasazení, taneční eleganci a výrazný pěvecký projev. Zdaleka nejúspěšnějším albem se však stalo album THILLER. Celkem se prodalo padesát milionů kusů, což je absolutní světový rekord. Velkého úspěchu zpěvák dosáhl i s albem DANGEROUS a HISTORY.
Ocenění na sebe nenechala dlouho čekat. V roce 1993 dostal cenu Grammy v kategorii legenda a roku 1995 se při posledním udílení cen World Music Awards ocitl na první příčce dokonce pětkrát.
Jeho osobní život není až tak pestrý jako jeho kariéra. V roce 1994 se žení s dcerou Elvise Presleyho Lisou Marií. Jejich manželství dlouho nevydrželo, brzy se rozešli. V roce 1996 se opět žení se svou přítelkyní Debbie Roweovou, se kterou má dvě děti.
Přestože se Michael Jackson nemůže pochlubit dokladem o ukončení základní školní docházky, schopnost zpívat, zaujmout i dojmout posluchače hlasem a vysoce profesionálním pohybem, nemůže popřít i jeho sebezarytější nepřítel. Patří mezi nejúspěšnější a nejprodávanější zpěváky v celosvětovém měřítku.

Hodnocení referátu Michael Jackson

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  8 290×
  388 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Michael Jackson

zuzu
ujde to ale já nevim co z toho vybrat
mjfan
nechápu,jak tento článek může mít takových plno výborných hodnocení,když je tam spousta chyb a navíc tam není napsáno spousta důležitých věcí
Jana Pechova Alicia-11(zavináč)email.cz
uchvatne nadherni clanek az na neco..:-)
simkáá
´mno joko hele ja to j´fajn ale není toho zvovna moc ale stačíí !!!
Janča
Je to skvělý článek