Queen (skupina)

Vznik skupiny Queen

Freddie, Brian a Roger dospěli k závěru, že mají dostatek schopností, praxe a nápadů k tomu, aby se společně prosadili. Freddie už měl představy o budoucnosti nové kapely a snažil se prosadit jako její název Queen.

Brian a Roger si zprvu nebyli příliš jisti, ale uznali, že jde o působivý název. Freddie se prosadil a v dubnu 1970 společně založili skupinu pod jménem Queen. Baskytaristou skupiny se stal Mike Grose z Cornwallu, kterého si Roger pamatoval z dob skupiny Reaction a klubu PJ's v Truru. Mike odešel od místní kapely Bent Clement.

Z počátku skupina Queen měla jen velmi nedokonalou doma vyrobenou soupravu starých reproduktorů. Brian byl na Imperial College dost uznávaný, proto skupina získala volnou posluchárnu ke zkoušení a prázdnou místnost na uložení svých věcí.

Brian a Freddie měli určité zkušenosti se psaním písní a tak využili a upravili skladby skupin Ibex, Smile a Wreckage, čímž získali dostatek původního materiálu. Měli pocit, že skupina by měla spojovat rockovou hudbu s divadelním působením, aby publikum mělo nejen co poslouchat, ale také na co se dívat. Freddieho vystupování bylo něco mezi baletem a dramatem.

Skupina věděla, že v hudební oblasti si bude umět poradit. Velmi optimističtí byli Freddie a Roger. Brian byl skeptičtější a proto nadále pracoval na své doktorandské práci, odhodlaný ji dokončit.

Rogerova matka připravovala akci Červeného kříže v sále City Hall v Truru. Roger, který jí slíbil vystoupení kapely Smile, ji nechtěl zklamat a do Trura vzal skupinu Queen. Doprovázel je John Harris. Pete Edmunds si s Johnem však přestal rozumět a těsně před tímto prvním vystoupením ze skupiny odešel.

27.června 1970 bylo první veřejné vystoupení skupiny Queen, ikdyž na plakátech byla ještě psána skupina Smile. Vystoupení zahájili upravenou písní skupiny Wreckage "Stone Cold Crazy". Kapela zapůsobila dobře, ikdyž se Freddiemu kvůli trémě příliš nedařilo. Svoji první skladbu zahráli v nápadných hedvábných oblecích převážně v černobílé kombinaci, což bylo něco zcela nového ve srovnání s ostatními skupinami, které hráli tradičně v tričkách a džínách. Navíc všichni měli stříbrné prsteny a nápadné řetízky s přívěsky.

V té době se Freddie rozhodl změnit jméno. Usoudil, že Bulsara se pro něj příliš nehodí a vybral jsi jméno Mercury podle mýtického božího posla.

Kapela uspořádala koncert v posluchárně na Imperial College pro vybrané publikum gramofonových společností a blízkých přátel. 25.července 1970 dostali nabídku hrát v klubu PJ's v Truru. Tehdy se poprvé na plakátech objevil název skupiny Queen. Byl to zároveň poslední koncert Mikea Grose, který hrál více než sedm let na basovou kytaru. V srpnu 1970 Gros kapelu opustil. Rogerův přítel znal baskytarystu Barryho Mitchela. Barry brzy se spojil s Rogerem a domluvili si zkoušku na koleji.

"Když jsem se poprvé přidal ke kapele, připadal jsem si, že do ní nemůžu nikdy patřit. Měli všechno vypracovaný," řekl později Barry.

Kapela v novém složení zkoušela v Imperial College a dokonce uspořádala několik malých koncertů pro přátele. 23.srpna 1970 začala novým koncertem v Imperial College.

V září hráli ve Swiss Cottage v Londýně, v americké škole pro děti zaměstnanců vyslanectví. Publikum bylo mladé a hudba se příliš nelíbila.

18.září 1970 zemřel Jimi Hendrix, který měl na členy skupiny Queen velký vliv. Jako výraz úcty na zkoušce zahráli skladbu Voodoo Chile.

Skupina Queen chtěla dělat co nejvíce koncertů a jeden z nich se konal 16.října 1970 v College of Estate Management v Kensin- gtonu. Bylo pozváno 120 lidí, přišlo jich 80. "Ten večer jsme viděli, jak se zlepšili," tvrdí Wendy, která navrhovala a šila Freddieho kostýmy a později se provdala za prvního řidiče skupiny Smile Petea Edmundse.

Ostatní koncerty organizoval bývalý manažér skupiny Ibex Ken Testi, který studoval na St.Helen's College of Technology v Merseyside. Koncertů bylo stále více, v Londýně a v okolí, na koleji v Merseyside a v Liverpoolu a dokonce jeden byl ve slavném klubu Cavern, kde poprvé vystupovali Beatles.

V lednu 1971 se Barry rozhodl, že kapelu opustí. Barry chtěl vydělat nějaké peníze, zatímco ostatním šlo spíše o to, aby skupina získala dobré jméno. Barry odehrál ještě dva koncerty, 8.ledna 1971 v Marquee na Wardour Street a 9.ledna na Evel Technical College v Surrey. Poté skupina znovu hledala hráče na basovou kytaru a nakonec se rozhodli pro Douga, zejména proto, že měl dobré vybavení.

V únoru 1971 měla skupina dvě vystoupení, jedno v Hornesey Town Hall a druhé na koleji Kingston Polytechnic společně se skupinou Yes. Přemluvili několik přátel, aby jim dělali světelné efekty. Ale Doug pozval všechny své kamarády a začal se před nimi převádět a proto ho skupina druhý den vyhodila.

Pro celou kapelu bylo rozloučení se třetím baskytaristou zklamáním. Roger a Brian doprovodili Johna Harrise na diskotéku do koleje Maria Assumpta Teacher Training College, kde se seznámili s Johnem Deaconem, který byl hráčem na basovou kytaru. John přijal nabídku Briana a Rogera a společně si domluvili zkoušku.

Hodnocení referátu Queen (skupina)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  5 887×
  804 slov

Komentáře k referátu Queen (skupina)

ppajik
je to tu skvělé