Freddie Mercury a Queen

Farrokh Bulsara se narodil 5.září 1956 na ostrově Zanzibar Bomi a Jer Bulsarovým.Když mu bylo osm let odešel studovat na internátní školu St.Peters v Panchgani v Indii.Vynikal tady především ve sportu a ve výtvarné a hudební výchově.Dokonce tady hrál na klávesy ve skupině Hectics.V šestnácti letech ale přerušil studium a vrátil se k rodičům na Zanzibar.Tady si do osmnácti let dokončil středoškolské vzdělání.V té době musela rodina Bulsarových,jako tehdy hodně Britů a Indů,z politických důvodů emigrovat do Anglie.

V Londýně se Freddie(tehdy ještě Farrokh) dostal na Ealling College of Art a získal diplom z grafiky a designu. Stěhuje se ke svému kamarádovi Rogeru Taylorovi a začíná zpívat ve skupině Ibex.Ta se záhy rozpadá a vzniká kapela Smile,kde už hraje i Brian May. Tuto skupinu později pojmenovali na Smile. Z této skupiny povstala legendární kapela Queen ve složení Brian May,Roger Taylor John Deacon a Freddie Mercury,který si těsně předtím změnil jméno.

Queen začíná jako univerzitní a klubová kapela,ale postupem času začínají obcházet nahrávací společnosti až podepisují nepříliš výhodnou smlouvu s vydavatelstvím Trident..To o rok později podepsalo za jejich zády smlouvu s firmou EMI na natočení alba.První debutový singl Keep Yourself Alive vydaný 6.7.1973 propadl. Bylo to poprvé a naposled,kdy se jim něco takového stalo.EMI je ale propagovala dál a o osm dní později bylo konečně vydáno první album Queen,které bylo poměrně úspěšné. Ale až druhé album vydané o tři čtvrtě roku později je proslavilo po celé Británii,dokonce za něj obdrželi stříbrnou desku za 100 tisíc prodaných kopií. Toto byl první krůček vedoucí k úspěchu kapely,která vydala více než 22 alb mezi nimiž bylo i album A Night At The Opera, kde se poprvé představila legendární Bohemian Rhapsody. Další skladby jako Radio Ga Ga,Kind Of Magic,Bycicle Race a další patří dnes ke klasickým skladbám 80.let. Ale Freddie se rozhodl,že by mohl zpívat i sólově a tak v roce 1985 vyšlo album Mr. Bad Guy. Další singl Great Pretender byla úplně první cover-verze ,kterou Freddie natočil.

Freddie měl také moc rád operu a když jednou v Londýně slyšel zpívat Monserrat Caballé,bylo jeho snem zazpívat si po jejím boku.A tak v roce 1988 vyšlo jejich společné album s názvem Barcelona,pojmenovaném po stejnojmenné písni,která se také stala oficiální hynou olympijských her v roce 1992.

Poslední léta svého života se Freddie zdržoval spíše doma v Garden Lodge.Už nepořádal proslule divoké večírky,ale raději trávil večery ve společnosti svého přítele Jima Huttona.V tisku se zatím spekulovalo o jeho zdravotním stavu,ale Freddie se uzavřel před světem.Až 23.listopadu 1991 vyrazil dech veřejnosti svým prohlášením,že má AIDS.O 24 hodin později v sedm hodin večer zemřel.

Hodnocení referátu Freddie Mercury a Queen

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  8 852×
  466 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Freddie Mercury a Queen