Queen

Na počátku byla skupina Smile ve složení Brian May, Roger Taylor a Tim Staffell. Vystupovali se známými kapelami např. Pink Floyd a Yes nebo Joe jocker. V roce 1969 se k nim přidal Timův kamarád Freddie Mercury. Po odchodu Tima Staffella se ale skupina rozpadla. V dubnu 1970 Brian a Roger přemluvili Freddieho k založení nové skupiny. Freddie navrhl jméno Queen. Vystřídali několik baskytaristů: Mike Gros, Barry Mitchell, Doug. Čtvrtým a posledním byl John Deacon. 1. album nemělo velký úspěch, ale druhé už bylo výrazně lepší. V roce 1975 uspořádali velmi úspěšný koncert v Japonsku. Za album A Night At The Opera dostali 1. platinovou desku za počet prodaných kusů (asi 500 000). Pak šli doslova od úspěchu k úspěchu a koncem roku 1980 se dostali do Guinnessovi knihy rekordů jako ředitelé společnosti s nejvyššímy příjmy. V této době měli na kontě 45 milionů prodaných alb a 25 milionů singlů. V roce 1985 se zúčastnili koncertu ve Wembley, Na pomoc životu, kde vystupovali skupiny z celého světa. Po tomto koncertě začali živě vystupovat a v roce 1986 podnikli turné s názvem Kouzelné turné. Vyneslo jim 11 mil. liber za 26 koncertů. Vydali album Queen The Miracle, za které dostali další platinovou desku. V roce 1990 oslavila skupina Queen 20. výročí existence. Uspořádali velkou oslavu, na které bylo přes 400 lidí. Když se objevil Freddie, začalo se podle jeho vyzáblého výrazu šeptat, že je nemocný. On tvrdil, že je mu dobře a podařilo se mu trochu potlačit flámy, že má AIDS. Na začátku roku 1991 vyšlo album Innuendo, kterého se jen za 1. týden prodalo 200 000 kusů. Skupina Queen byla mezi sběrateli druhou nejvyhledávvanější skupinou po Beatles.V říjnu vyšlo další album Greatest Hits II . Osudový zlom nastal 24. listopadu 1991. Den předtím, 23. 11., potvrdil Freddie Mercury před davem novinářů, že má AIDS. Druhý den v 19 hodin zemřel na zápal plic vyvolaný ztrátou imunity. Queen stále hrají, ale bez Freddieho už to nejsou oni. Byli jednou z nejslavnějších skupin 20. století a jejich alba i singly se prodávají dodnes. Na velmi dlouho se dostali do podvědomí mnoha milionů lidí. Takový úspěch, jako měli oni, dlouho žádná skupina mít nebude, byli a stále jsou jedineční.
Členové skupiny Queen: Freddie Mercury (zpěv, klavír)
Narozen: Úterý 5.9. 1946 na ostrově Zanzibar u pobřeží Tanzánie
Vzdělání: Ealing College Of Art
Oblíbený hudebník: John Lennon
Oblíbená skupina: The Jacksons
Skupiny před Queen: Wreckage, Larry Lurex
Zemřel: 24.11. 1991, v 19 hodin
Brian May ( kytara )
Narozen: sobota 19.6. 1947 v Middlesexu
Vzdělání: Imperial College – London University (astronomie)
Oblíbený hudebník: Jimi Hendrix
Oblíbená skupina: Beatles
Skupiny před Queen: Smile, 1984
Roger Taylor ( bicí )
Narozen: Úterý 26.6. 1949 v Norfolku
Vzdělání: london Hospital Medical School (stomatologie )
Oblíbený hudebník: Jimi Hendrix
Oblíbená skupina: Vodka
Skupiny před Queen: Smile
John Deacon ( basová kytara )
Narozen: Sobota 19.8. 1951 v Leicesteru
Vzdělání: Chelsea College – London University (elektronika )
Oblíbený hudebník: Stevie Wonder
Oblíbená skupina: Police
Skupiny před Queen: The Art Opposition

Alba Queen: Queen I, Queen II, Sheer Heart Attack, A Night At The Opera, A Day At The Races,
News Of The World, Jazz, Live Killers, Game, Flash Gordon, Greatest Hits, Hot Space, The Works,
The Complete Works, A King Of Magic, Live Magic, The Miracle, Queen At The Beeb, Innuendo, Greatest Hits II, Classic Queen, Live At Wembley, Made In Heaven

Hodnocení referátu Queen

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  9 397×
  557 slov

Komentáře k referátu Queen

Iveta
Když už někdo píše referát, měl by si zjistit pravdivé a přesné informace. Nebude se pak ztrapňovat a psát o skupině, o které téměř nic neví!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sisi
celkem dobrý uvidíme jak se to ujme