Kapesní počítač (Handspring Visor Deluxe)

PDA je zkratka ze slov Personal Digital Assistant čili osobní digitální asistent. Co tento malý elektronický asistent umí? Např. vést v evidenci seznam schůzek, uchovávat vaše kontakty, které můžete synchronizovat s daty v počítači, v případě potřeby funguje i jako poznámkový blok. A s přídavnými moduly se jeho možnosti ještě rozšiřují.

Firma Handspring, která PDA se značkou Visor vyrábí, byla založena v roce 1998.

Kryt modelů Visor je z plastu a k dispozici je v několika barevných provedení. Dění na displeji ovládáte pomocí dotykového pera, kterým ťukáte na zobrazené ikony. Na displeji jsou v dolní části čtyři základní ikony – Aplikace, Nabídka, Kalkulačka a Hledání.

K modelu Visor existuje dnes již řada rozšiřovacích modulů. Jde například o paměti, hry, rádio, MP3 přehrávač a další.
Visor se dodává ve více verzích. Základní verze má paměť o velikosti 2 MB. Verze Deluxe je vybavena pamětí o velikosti 8 MB (pro představu: umí si zapamatovat přibližně 12 000 adres). Zajímavé je, že Visor je vybaven mikrofonem, ale bez rozšiřovacích modulů není však uživateli nic platný, protože nahrávání zvuků není v základní výbavě umožněno. Displej můžete před poškozením chránit plastovým krytem. Ten při práci v terénu lze prakticky připnout i k zadní straně přístroje.

Při prvním seznamování s Visorem vás potěší uživatelská příručka psaná v češtině. Visor se díky malým rozměrům (120 x 75 x 16mm) a hmotnosti 160g snadno vejde do náprsní kapsy a bude vám tak se svou databankou informací kdykoliv k dispozici.

Hodnocení referátu Kapesní počítač (Handspring Visor Deluxe)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  29. červen 2008
  4 170×
  240 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Kapesní počítač (Handspring Visor Deluxe)