Fotbal

Když se řekne dodržování fotbalových pravidel, pomyslí člověk na ledacos. Hlavou se mu proženou zápasy, v kterých viděl hrubé nesportovní chování či oplácení, nemluvě o simulování. Toto všechno je možné spatřit i v zápasech, ve kterých nejde takřka o nic. Už dávno je pryč doba, kdy si soupeři po vzájemném střetu podali ruce a jeden se omlouval druhému. Tento výraz „fair play“ je již vidět jen u veteránů, kteří se tu a tam objeví na nějakých fotbalových akcích. Naskýtá se tedy otázka, co změnilo chování hráčů při hře? Možná je to přístupem trenérů, kteří od malička vštěpují hráčům metodu hrát tvrdě, nebo nehrát vůbec. A to zejména v poslední době.
I fanoušci se poněkud změnili. Jakmile vidí příznivci domácích ležet na trávníku hostujícího hráče, začnou na něj nevybíravě pokřikovat a následuje obvinění ze simulování. Ale když nastane situace opačná, že na hřišti zůstane ležet domácí hráč, pak se nic nemění a pokřiky paradoxně znovu směřují k hostujícímu hráči. Co je příčinnou toho, že se dnes lidé chodí na zápas jen „vykřičet“ asi těžko zjistíme.
Kdyby se tento problém týkal jen nižších soutěží, dalo by se to přežít. Jenže když v televizi vidíte svého do té doby oblíbeného fotbalistu, jak plivne na protihráče, je vám zle. Takže si leckdo pomyslí, že by to samé zvládnul také. „No co, plivne na soupeře a má vyděláno.“ Provinivší se hráč sice zaplatí nějakou tu pokutu, ale ve srovnání s jeho platem je to směšné. Jak je ale vůbec možné, že k něčemu takovému vůbec dojde? To je těžko zodpověditelná otázka.
Další závažnou věcí ve fotbale a nejen v něm je podplácení. Toto ohavné slovo se dnes používá přespříliš. Chod téměř jakéhokoli oddílu se neobejde bez podplácení. Když se tedy na fotbalové scéně zrodí nějaký neočekávaný výsledek, jeho pravděpodobnou příčinnou je úplatek. Ten si dnes nedovolí vzít snad jedině mezinárodní rozhodčí, kteří ví, že by to mohl být jejich poslední odpískaný zápas. Jedno nereálné řešení tohoto problému by bylo, a sice zrušit peníze. Jenže kvůli nim se fotbal hraje, takže jsme se dostali do začarovaného kruhu.
I přestože se v kopané tyto problémy vyskytují a my jim nijak nezabráníme, je pro spoustu lidí fotbal jen zábavou, a tak jej také berou!!!

Hodnocení slohové práce Fotbal

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  24. září 2007
  9 807×
  366 slov

Komentáře ke slohové práci Fotbal

neznámí oběvitel
mira
jj skvele