Karolína Adámková (kniha Kapky rosy)

K charakteristice jsem si vybrala Karolínu Adámkovou z knihy Kapky rosy od spisovatelky Lenky Lanczové.

Karolína je sedmnáctiletá dívka, studující na gymnáziu. Pyšní se rovnými blonďatými vlasy dlouhými až do pasu. Na první pohled zaujmou její nevinně vyhlížející křišťálově modré oči. Většinou nosí sukně a šaty v pastelových barvách a to zejména v růžové a bílé, díky čemuž jí spolužáci ve škole posměšně označují jako princeznu. Získala i přezdívku šprtka, protože patří mezi jedničkáře. Nijak zvlášť jí to nevadí. Kašle na ostatní, ale hluboko v nitru se jí to dotýká. Nesnaží se projevovat svou nelibost nahlas. Vlastně nemá zájem někomu se svěřovat.

Své chvilky tráví přemýšlením o nadcházejících dvou měsících volna. Hodlá na celé prázdniny odjet s rodiči a mladší sestrou na chalupu. Sice má partu kamarádek, se kterými se jí nabízí příležitost vyrazit na tramp, ale raději dává přednost chalupě. Nebaví ji neustálé nahánění kluků, čímž se její kamarádky nejvíce a ochotně zabývají. Milejší jí je, když si vezme román a někam s ním „zaleze“ a společně s hlavními hrdinkami jejich příběhy prožívá.

Chce si užívat dny plné volna a sluníčka, a hlavně se věnovat svému největšímu koníčku, kterým je malování. Touží po tom, že se bude své zálibě věnovat jako hlavnímu oboru na vysoké škole. Jenže zároveň nechce zklamat své rodiče, kteří chtějí, aby se z ní stala právnička. Rodiče miluje a má s nimi dobré vztahy. Máma je pro ni spíše kamarádka, ale cítí, že se na dráhu právnické kariéry nehodí. Stojí před nelehkou volbou. Buď jít za svým snem a zahodit všechny naděje, co do ní rodiče vkládají a stát se něčím, pro co se její povaha ani charakter vůbec nehodí. Nepatří ale mezi lidi, kteří se vzpírají, proto doma poslušně poslouchá, Touží po klidu a pohodě. Nechce vyvolávat zbytečné hádky a rozepře.

Klidné a oblíbené místo je pro ni zřícenina hradu Puštík, který leží nedaleko jejich chalupy. Zde potkává tajemného kluka Matěje. Nikdy nepatřila mezi odvážné. Lekla se každého nevysvětlitelného zvuku, ale díky Matějovi se z nesmělé a ustrašené dívky pozvolna stává sebevědomější a hlavně dospělejší ženou.

Nachází odvahu říct, co si myslí, a nebojí se změn. Nakonec i rodiče přestávají být předpojatí a přizpůsobují se.

Karolínu jsem si vybrala, protože máme pár stejných vlastností, ale hlavně proto, že je hlavní hrdinkou mé nejoblíbenější knihy.

Hodnocení slohové práce Karolína Adámková (kniha Kapky rosy)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Kaitlyn Caen
  28. prosinec 2012
  11 092×
  382 slov

Komentáře ke slohové práci Karolína Adámková (kniha Kapky rosy)