Rozum a cit

Každá žena sní o dokonalém manželství. Chce prožívat krásný život po boku svého milého. Po svatbě většinou odhodí růžové brýle a pán dokonalý začíná mít chyby. Někdy se jedná jen o sprostost, lenost a temperamentnost. Jindy vše vyústí v domácí násilí. Tím se zabývá policie. „I já jsem řešila několik domácích násilí. Jsou to velmi smutné případy. "„Nechcete odjet z místa, když víte, že tam musíte nechat agresora a oběť" „.Jmenuji se Kate a u Policie pracuji 5 let. "„Za tu dobu jsem vyřešila několik případů domácího násilí." „Jeden mi ale utkvěl v hlavě i již. Nemohu na jej zapomenout." „Skončil bohužel špatně." vypráví Kate.

Situace se odehrála 25.6 2015 odpoledne. „V ten den jsem měla službu s mým přítelem Pavlem. V tu dobu jsem u Policie dělala 2 roky. "Zavzpomínala. „Po obědě jsme dostali oznámení o podezření na domácím násilí v jednom nymburském bytě. " Kate se lekla. Nevěděla, co je čeká. Po příjezdu na místo se z bytu ozývaly rány a křik. „Věděli jsme, že podezření na domácí násilí se potvrdilo." Povídá dále. Pavel si nabyl zbraň a vyrazil dveře. „Jistil mě, když jsem šla za ním a ohledávala byt." „Můj hrdina" Zahřálo u srdce Kate. „V ložnici jsme našli zmlácenou ženu." Pavel ji hned pomohl a ošetřil zranění. „Dala jsem se sní do řeči." Řekla , že se jmenuje Božena a manžel jí moc ublížil. „Co vám udělal?" Ptali jsme se. S pláčem odpověděla, aby jsme to nikomu neřekli a prý o tom nechce mluvit. „Svěřte se mi, ulevím se vám." Nabádala jsem ženu. Nakonec sama začala vyprávět o svém manželovi. „Nevíte kam odešel?" Otázal se Pavel. Božena se rozpomenula. „Manžel prý odešel za milenkou." „Zbil ji, protože mu netolerovala nevěru a drogy." Dozvěděla se Kate od evidentně dlouhodoběji týrané ženy. Pavel zavolal záchranku, ta si Boženu převzala. Policisté vyjeli hledat pachatele.

Od vysílačky se dozvěděli jeho jméno, věk a bydliště rodičů. Po chvilce dojeli k domu, kde bydleli rodiče, čtyřiapadesátiletého Andreje. U okna se mihla mužská postava. Seděla přesně na popis Andreje, jaký poskytla Božena. Zrovna vycházel ven a chtěl někam odjet autem. Pavel mu ale do auta kopl a tím vozidlo zastavil. pachatele vytáhl kravatou okýnkem. „Spoutal ho a společně jsem s ním došli k našemu vozu."„ Začala jsem jej vyslýchat."„ Zapíral a nechtěl nic říci." Vysvětluje. „Odvezli jsme ho k výslechu na služebnu." Cestou muž kladl odpor. Dostal druhá pouta navíc.

Na služebně ho vyslýchal kolega Martin. „Má více zkušeností a hlavně pevné nervy." ozřejmila Kate, která zatím citlivě vyslýchala Boženu. Dozvěděla se od ní, že to celé trvá už 5 měsíců a vdaná za Andreje je od svých 19 let, její manžel je o 12 let starší. „Andrej si prý vydržuje milenku minimálně 2 roky, protože ona ho sexuálně nepřitahuje. Chudák ženská." vzdychla Kate. Nakonec Božena podala na svého muže trestní oznámení pro ublížení na zdraví. „Dokopal ji k tomu kolega Martin, který se nervoval s jejím druhem." Také to udělala kvůli svým dvěma dospívajícím dětem patnáctileté Anně a osmnáctiletému Tiborovi. „Všimla jsem si, že se s Martinem sblížili." dodala vesele Kate.
Večer s Pavlem zašli na romantickou večeři. Potkali Boženku s Martinem. „Líbí se mi, že konečně oba zažívají lásku." libovala si a na půl roku vypustila Boženku z hlavy. Večer šla spát s dobrým pocitem.

Přesně půl roku výročí vztahu zaslechla jejich konverzaci z okna. „Miluji Tě." vyznal jsem lásku Božence. „Já tebe taky. Od svého manžela a od dětí ale nikdy neodejdu. Nemůžu. Nechci." Smutně se na mě usmála a zmizela za rohem. Pak už jsem ji nikdy neviděl.

Hodnocení slohové práce Rozum a cit

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Kateřina Křížová
  25. říjen 2020
  8 086×
  646 slov

Komentáře ke slohové práci Rozum a cit

Matuš
Věta uvozovací nabyl zbran bla bla bla a co cit a rozum trosku inteligence tak prave pro vas ze si zakladate tolik na hijenismu diakritiky a pravopisu prd tady se popisuje pribeh zeny ktera si vytrpela svi a nekomu de o i y kdo vymyslel svetovy jazyky a proc k tomu doslo lidi si chteli neco rict nekdo chytrej nemel co na praci a tak udelal s kazdyho svetovyho jazyka neco cemu se rika pravopis da lidem pravopis najist da lidem pravopis srdce moralku inteligenci ne umite to prelouisakt jo vim ze jo jen se vam nelibi ze vam tu nekdo neco kazi jeste to chce skolni pentle na sacko a muzem jit ke zkouskam aby sme se jednou detem mohli ukazat jak sme dobri v jazyce a vsak jao lidi stojime za velky vyliz kdyz uz nas v tragickem pribehu zajimaji pravopisne chybi se tim spis nez cit a intelekt moralniho cloveka potvrzuje totalni debilita a to bez servitek pozor at nedojde k preklepu to by byla vostuda ale kritizovat v tragickem pribehu chyby ve vetach pravou ostudou neni komu je hamba komu patri hamba zmlacena ublizena zena s trapenim v myslenkach co ji budou provazet celej zivot neni prece horsi nez to udelat pravopisne chyby blahopreju to pak rozumim proc nema smysl nikoho volit dekuju za upozorneni prrrrr
Claudius
Dala jsem se sní do řeči. … Sní? To je sloveso? Snít, nebo sníst?
aby jsme to nikomu neřekli … Opravdu se teď ve školách učí takové nesmysly jako „aby jsme“?
Svěřte se mi, ulevím se vám. … Ulevím se vám?
Claudius
Co je to za kvalitu?

Jeden mi ale utkvěl v hlavě i již.
25.6 2015
Pavel si nabyl zbraň.
Spoutal ho a společně jsem s ním došli k našemu vozu.
tečka na konci přímé řeči, když následuje věta uvozovací