Rozum a cit

Každá žena sní o dokonalém manželství. Chce prožívat krásný život po boku svého milého. Po svatbě většinou odhodí růžové brýle a pán dokonalý začíná mít chyby. Někdy se jedná jen o sprostost, lenost a temperamentnost. Jindy vše vyústí v domácí násilí. Tím se zabývá policie. „I já jsem řešila několik domácích násilí. Jsou to velmi smutné případy. "„Nechcete odjet z místa, když víte, že tam musíte nechat agresora a oběť" „.Jmenuji se Kate a u Policie pracuji 5 let. "„Za tu dobu jsem vyřešila několik případů domácího násilí." „Jeden mi ale utkvěl v hlavě i již. Nemohu na jej zapomenout." „Skončil bohužel špatně." vypráví Kate.

Situace se odehrála 25.6 2015 odpoledne. „V ten den jsem měla službu s mým přítelem Pavlem. V tu dobu jsem u Policie dělala 2 roky. "Zavzpomínala. „Po obědě jsme dostali oznámení o podezření na domácím násilí v jednom nymburském bytě. " Kate se lekla. Nevěděla, co je čeká. Po příjezdu na místo se z bytu ozývaly rány a křik. „Věděli jsme, že podezření na domácí násilí se potvrdilo." Povídá dále. Pavel si nabyl zbraň a vyrazil dveře. „Jistil mě, když jsem šla za ním a ohledávala byt." „Můj hrdina" Zahřálo u srdce Kate. „V ložnici jsme našli zmlácenou ženu." Pavel ji hned pomohl a ošetřil zranění. „Dala jsem se sní do řeči." Řekla , že se jmenuje Božena a manžel jí moc ublížil. „Co vám udělal?" Ptali jsme se. S pláčem odpověděla, aby jsme to nikomu neřekli a prý o tom nechce mluvit. „Svěřte se mi, ulevím se vám." Nabádala jsem ženu. Nakonec sama začala vyprávět o svém manželovi. „Nevíte kam odešel?" Otázal se Pavel. Božena se rozpomenula. „Manžel prý odešel za milenkou." „Zbil ji, protože mu netolerovala nevěru a drogy." Dozvěděla se Kate od evidentně dlouhodoběji týrané ženy. Pavel zavolal záchranku, ta si Boženu převzala. Policisté vyjeli hledat pachatele.

Od vysílačky se dozvěděli jeho jméno, věk a bydliště rodičů. Po chvilce dojeli k domu, kde bydleli rodiče, čtyřiapadesátiletého Andreje. U okna se mihla mužská postava. Seděla přesně na popis Andreje, jaký poskytla Božena. Zrovna vycházel ven a chtěl někam odjet autem. Pavel mu ale do auta kopl a tím vozidlo zastavil. pachatele vytáhl kravatou okýnkem. „Spoutal ho a společně jsem s ním došli k našemu vozu."„ Začala jsem jej vyslýchat."„ Zapíral a nechtěl nic říci." Vysvětluje. „Odvezli jsme ho k výslechu na služebnu." Cestou muž kladl odpor. Dostal druhá pouta navíc.

Na služebně ho vyslýchal kolega Martin. „Má více zkušeností a hlavně pevné nervy." ozřejmila Kate, která zatím citlivě vyslýchala Boženu. Dozvěděla se od ní, že to celé trvá už 5 měsíců a vdaná za Andreje je od svých 19 let, její manžel je o 12 let starší. „Andrej si prý vydržuje milenku minimálně 2 roky, protože ona ho sexuálně nepřitahuje. Chudák ženská." vzdychla Kate. Nakonec Božena podala na svého muže trestní oznámení pro ublížení na zdraví. „Dokopal ji k tomu kolega Martin, který se nervoval s jejím druhem." Také to udělala kvůli svým dvěma dospívajícím dětem patnáctileté Anně a osmnáctiletému Tiborovi. „Všimla jsem si, že se s Martinem sblížili." dodala vesele Kate.
Večer s Pavlem zašli na romantickou večeři. Potkali Boženku s Martinem. „Líbí se mi, že konečně oba zažívají lásku." libovala si a na půl roku vypustila Boženku z hlavy. Večer šla spát s dobrým pocitem.

Přesně půl roku výročí vztahu zaslechla jejich konverzaci z okna. „Miluji Tě." vyznal jsem lásku Božence. „Já tebe taky. Od svého manžela a od dětí ale nikdy neodejdu. Nemůžu. Nechci." Smutně se na mě usmála a zmizela za rohem. Pak už jsem ji nikdy neviděl.

Hodnocení slohové práce Rozum a cit

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Kateřina Křížová
  25. říjen 2020
  2 830×
  646 slov

Komentáře ke slohové práci Rozum a cit

Claudius
Dala jsem se sní do řeči. … Sní? To je sloveso? Snít, nebo sníst?
aby jsme to nikomu neřekli … Opravdu se teď ve školách učí takové nesmysly jako „aby jsme“?
Svěřte se mi, ulevím se vám. … Ulevím se vám?
Claudius
Co je to za kvalitu?

Jeden mi ale utkvěl v hlavě i již.
25.6 2015
Pavel si nabyl zbraň.
Spoutal ho a společně jsem s ním došli k našemu vozu.
tečka na konci přímé řeči, když následuje věta uvozovací