Exupéry, Antoine de Saint - Malý princ

Na poušti havarovalo letadlo. Pilot naštěstí přežil. Nenadále se u pilota objevil malý chlapec a chtěl, aby mu pilot nakreslil beránka. Pilot kreslil, ale chlapcovi se beránek nelíbil. Nakonec tedy pilot namaloval bednu a řekl, že beránek je uvnitř. Chlapec byl spokojený. Tak se s tímto chlapcem - malým princem seznámil. Malý princ pilotovi řekl, že pochází z malé planetky, kde zanechal svou růži. S růží se velmi spřátelil, a proto měl malý princ strach, aby mu jeho růži beránek nesnědl. Každý den se pilot dozvídal něco nového o životě malého prince. V poušti byl malý princ velmi osamělý. Připlazil se k němu had. Malý princ se ho zeptal, kde jsou lidé a had odpověděl: "Osamělí jsme i mezi lidmi." Potom se had odplazil. Princ šel dál a uviděl zahradu plnou růží. Chvíli si s nimi povídal a pak si sedl. Tu k němu přišla liška a chtěla, aby si ji ochočil. Pak řekla: "Když si mě ochočíš, budeme potřebovat jeden druhého.

Budeš pro mne jediným na světě a já zase pro tebe jedinou na světě." Tak si ji malý princ začal pomalu ochočovat, ale nesměl mluvit, protože liška řekla: "Řeč je pramenem nedorozumění." A když už si ji ochočil a musel odejít, tak mu liška sdělila: "Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Malý princ si uvědomil, že takto to je s ním a s jeho růží. Vydal se tedy na cestu a spatřil vyhýbkáře sedícího na lavici. Stále tam jezdily vlaky - hned tam, hned sem. Malý princ se ptal proč a vyhýbkář mu odpověděl: "Nikdy nejsme spokojeni tam, kde jsme." Princ se rozloučil a šel dál. Takto skončil princ své vyprávění a chtěl po pilotovi, aby beránkovi nakreslil náhubek, který by zabránil snědení.

růže. Ale pilot řekl: "Mám žízeň, hledejme studánku. Voda může udělat dobře také srdci." Tak šli hledat studnu. Když ji našli, oba dva se napili. Princ nad pošetilostí lidí pronesl: "Oči jsou slepé, musíme hledat srdcem." Teď pilot nakreslil náhubek pro beránka a malý princ řekl: "Vždycky se najde něco, co druhému způsobí radost." Pilot šel opravovat letadlo a k princi se připlazil had a řekl, že se může vrátit na svou planetu. Pak ho uštknul. Malého prince po chvíli našel pilot a rozloučil se s ním. Potom malý princ zemřel.

Hodnocení čtenářského deníku Exupéry, Antoine de Saint - Malý princ

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  22. květen 2008
  16 768×
  394 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Exupéry, Antoine de Saint - Malý princ

gvghvhg
žýfthugzjmfn