Smrt (úvaha)

Smrt. Slovo všem známé, avšak jen někdo se ho bojí.Životem všechno začíná a smrtí zas končí.To je prostě normální koloběh života.Přesto jsou tací, kteří mají ze smrti fóbii.

Smrt je temná jako hladina oceánu,čistá jako letící anděl do nebe a nepředvídatelná jako 1.světová válka.

Pro někoho je smrt vysvobození, úleva od nevyléčitelné nemoci nebo problému, který právě prožívá.Snad jen pár lidí z milionu je tak závislých na životě, že by kvůli jednomu problému dokázali třeba spáchat sebevraždu.

Nenávist, beznaděj, smutek, bolest, strach a deprese. To cítí člověk, když má nějaký problém nebo ho něco trápí, ale smrt není řešením!

Když už člověk nemá kolem sebe pro co by žil (kamarádi,rodina,práce) prostě ztratí chuť do života, klidně si i vezme drogy, sáhne si na svůj život. Pozná, jaké to je, když je člověk na dně. Utápí se ve svých problémech a neřeší je, protože neví jak! A nejspíš si řekne: „Copak mám takhle žít celý život?!”.

Přece jenom je na konci této beznaděje malé světýlko, které nám dá naději žít! Vždyť je život tak krásný! Jsme mladí, atraktivní, každý máme v sobě něco pěkného, užívejme si života, dokud můžeme a ukažme to ostatním.

Myslím si, že není zrovna v pořádku, když mladí lidé přemýšlejí o smrti. Kdyby přemýšleli nad smrtí, co a jak až zemřeme, snad by se to dalo tolerovat jako nával chtění a poznání „Jak asi vypadá posmrtný život”. Vše, co nám může zavinit smrt jsou drogy, cigarety a alkohol. Dopravní nehody a vraždy jsou důsledkem zloby, kterou v sobě lidé zadržují a bojí se s ní vypořádat.

A proto by se měli lidé snažit brát všechno pozitivně a s nadhledem. Za hranice smrti se ještě nikdo nedostal, a proto to nezkoušejte ani vy!!!

Hodnocení slohové práce Smrt (úvaha)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  14 258×
  298 slov

Komentáře ke slohové práci Smrt (úvaha)

Typek1
Když ale nemáte vubec nic, pro co žít, zivot už vas nebavi a otravuje, tak smrt možná řešení je...
monika
Jeden se za hranici smrti dostal a ma nam stale co rici, jen nejsme ochotni naslouchat. Vite kdo to byl?
Tereza
Podle mě je v tom referátu velká pravda, ale slohově se mi to nezdá zvládnuté úplně dobře. Zdají se mi tam otřelá slovní spojení, běžné říčky a nepřineslo mi to nic nového a ani názor autor a/ky. Snaha je v tom vidět veliká a celkový dojem je dobrý, ale asi bych tam udělala ještě pár úprav a obměn ;)
miška
je to uvaha musí to být z í a ne s pocitu ostatních!!
Kritik
Je to pravda, ale nechápu, proč řeší sebevraždu v úvaze o smrti... Myslel jsem, že po přečtení této úvahy se dozvím nějaké pocity o smrti někoho, a ne to že se nemá nikdo zbytečně zabít.
Anonym
Ale má pravdu v tom, že sebevražda není řešení. Život je opravdu krásný a stojí za to ho prožít celý, třebaže teď vidíš svou budoucnost černě, může se to změnit a je škoda si na to nepočkat.
Felix
Píšeš něco o čem vůbec nic nevíš, neznáš pocity lidí, kterých se to týká. Děláš ze sebe chytrou a přitom vůbec nevíš o co jde. Nechci, aby to vyznělo jako urážka, ale nejprve si promluv s někým, kdo něco takového prožil a jestli se umíš vcítit do druhého, tak poznáš ty pocity, co ten druhý cítí.
dajka darinawankeova(zavináč)seznam.cz
tak tenhle referat mi uplne vstoupil do duse kdyz jsem ho cetla tak jakoby vsechno utichlo. Byla jsem do toho referatu uplne zabažena tenhle referat nema chybu!!!