Vzdělání (Úvaha)

Co mne napadne, když se vysloví slovo vzdělání? Představím si vždy vzdělané lidí s vysokou inteligenci, kteří toho v životě hodně dokázali a zapřičinili se o další vývoj nových poznatků. Mám na mysli např. Issaka Newtona, Alberta Einsteina nebo Jana Janského.

Proč se lidé vlastně tak zabývají vzděláním? Je to tím,že jsme se právě ocitli v novém tisíciletí, a tudíž spoléháme na to, že se něco změní nebo bude svět lepší a život snadnější? To možná také,ale nebude to ten pravý důvod. Lidi zajímalo vzdělání již v dávných dobách. Stále se posouvali za hranice svých možností,snažili se o nové poznátky, o vývoj společnosti a techniky.Už odedávna lidí vzdělání pritahovalo. Je v něm něco magického, co člověka láká a zároveň tak trochu děsí.

Od každého z nás se vyřaduje určitý druh vzdělání, je to základní prvek pro existenci člověka na této planetě.Ani si neumíme představit, jak by vypadal svět bez vzdělání.Vývojový pokrok by se nerozvijel,intelekt člověka by zůstal na úrovni tzv. Neandrtalce.

Člověk přichází na svět,aby něco dokázal, splnil svůj úkol. Ať už je to práce manuální, intelektuální, vědecká či umělecká. Každý podle svých možností musí vědět, co si může dovolit, a o co se má snažit.

Řekla bych, že vzděláný člověk v daném oboru téměř vždy podporuje nebo kladně přispívá k dalšímu rozvoji života. Je to moc důležité, aby bylo hodně takových lidí na světě.

Hodnocení slohové práce Vzdělání (Úvaha)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  16 886×
  233 slov

Komentáře ke slohové práci Vzdělání (Úvaha)

L.
pěkná práce.hezky se to čte.