Rasismus

Etnické konflikty, porušování lidských práv, netolerance, nacionalismus a rasismus představují spolu se špatným ekologickým povědomím největší hrozby pro stabilitu současného světa. Politici i obyčejní lidé obracejí k těmto problémům svou pozornost díky globalizaci a stále silnějšímu multikulturalismu ve společnostech národních států. Velmi významnou roli v boji proti netoleranci a rasismu mohou sehrát učitelé. Ti mohou také "zdola" stanovit cesty ke změnám ve společnosti.S projevy rasismu ve společnosti se můžeme setkat nejen v osobním životě ale i v oblasti zaměstnanosti, kdy pro menšiny je menší nabídka práce, školství, kde velkou roly může sehrát i jazyková bariéra.Nejvíce odsouzeníhodné jsou projevy nenávisti spojené s fyzickými útoky jedinců nebo i organizovaných skupin, se kterými se můžeme setkat především ve městech. Jejich oběťmi se stávají zahraniční turisté, studenti, menšiny a jiní občane s rozdílným vyznáním, stylem, barvou pleti nebo způsobem života.Otázka rasismu v naší zemi je nejvíce spjata s vzájemným soužitím Čechů a Romů, kdy konflikty, které nenesou snad přímo prvky rasismu vychází především z nepochopení rozdílných kultur, jiné chápání životních priorit, ale i předsudků a mnohdy i špatná zkušenost s jedincem, která může ovlivnit náš přístup k jedinci druhému. Svět by měl aktivně bojovat proti, tak nebezpečnému jevu jako je rasismus. V dějinách se nám dostalo varování v podobě nacismu, který ve snaze nadřazení jedné skupiny (tzv. Árijské rasy) likvidoval miliony jiných lidí především židů!

Hodnocení referátu Rasismus

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Ferko Vojtěch
  28. prosinec 2012
  8 199×
  224 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Rasismus

RASISTA
Martin Kříž pati.kriz(zavináč)seznam.cz
A teď správné znění,neboť jsem v rozrušení sám udělal několik chyb:
Vážený pane,když pominu gramatické chyby,myslíte si,že Váš výklad je správný?Že Vy si pletete konflikty mezi etniky s rasovou nesnášenlivostí?Možná se to dozvíte až ode mne,ale dávat rovnítko mezi slova RASA a ETNIKUM je nehorázný nesmysl,bez ohledu na to,zda jste se to dozvěděl z nějakého periodika,nebo z TV NOVA.
Martin Kříž pati.kriz(zavináč)seznam.cz
Omlouvám se za otazník na konci poslední věty.V tomto případě šlo o překlep.
Martin Kříž pati.kriz(zavináč)seznam.cz
Vážený pane,když pominu gramatické chyby,myslíte si,že Váš výklad je správný?Že Vy si pletete konflikty mezi etniky s rasovou nesnášenlivostí?Možná se to dozvíte až ode mne,ale dávat mezi slova RASA a ETNIKUM je nehorázný nesmysl,bez ohledu na to,zda jste se to dozvěděl z nějakého periodika,nebo z TV NOVA?