Technika k dobrému (ale i k zlému)

Začnu technikou k zlému, protože svět je čím dál víc ničen. Kolik z vás ví o alternativních a elektrických motorech, troufám si říct že málo kdo.Nevíte o tom, protože by naftařské společnosti přišli o peníze. Vemte si například tanker, když havaruje, zničí několik set kilometrů čtverečních oceánu a několik milionů zvířat umře a myslíte, že to podnikatelé zajímá, ne oni myslí jenom na jedno na peníze a to je to nejhorší s čím se na Zemi můžeme setkat. Zákon o toxickém odpadu postihuje společnosti, které jej vypouštěj do ovzduší a do moře,že mohou být pokutováni 25000 dolarů denně ,ale společnostem se to vyplácí, protože vydělává denně až 10 milionů dolarů.

Kdyby vám řekli před 20 lety, že nebude vidět na 20 metrů věřili by jste, asi ne.Jdete městem a před vámi je auto a to vypouští jedovaté plyny.A ty se spojují v jeden jediný plyn a to nás postupně zabijí.

Za zničení vody,vzduchu a jídla, který jíme, může jenom velký byznys.

Kolik úniků ropy ještě sneseme.

Ropa ničí plankton a ten zásobuje svět kyslíkem.

Nemůžeme pít vodu ze studánek ,musíme kupovat vodu v láhvi.

Byla nám odňata základní lidská práva života.

Hledal jsem moc dlouho nějakou techniku k dobrému, snad jenom atomovou elektrárnu, která vyrábí elektrickou energii a nevypouští jedovaté plyny, je to dobré pokud se sní něco nestane.

Pokud dojde k havárii, byl Černobyl pouze varováním, před konečným mementem.

Hodnocení referátu Technika k dobrému (ale i k zlému)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  20. září 2007
  2 623×
  235 slov

Komentáře k referátu Technika k dobrému (ale i k zlému)