Altamira

Jeskyně Altamira byla objevena v severovýchodním Spanělsku v roce 1879 španělským archeologem Donem Marcelinim. Altamira byla pravděpodobně obydlena mezi 16000-9000 let před naším letopočtem.
Malby Altamiry jsou unikátní v mnoha směrech. Obsahují někdy až tři odstíny barev na jednom zvířeti, a vykazují tak vyspělou zkušenost v práci s barvou. Technická zdatnost je podporována opravdovostí, s jakou jsou zobrazeny proporce zvířat. Malíř využíval drobné nerovnosti jeskyně, aby tak malbě dodal nový rozměr.
Jeskynní malby v Altamiře se zaměřují především na téma bizonů. Bizoni byli pro pravěkého člověka významní hlavně jako zdroj potravy a vedlejších produktů jako kůže a kožešiny, kostí a tuků. Nástropní malby zobrazují patnáct velkých bizonů, na postranních zdechjsou však mimo bizonů takétaké skupiny jelenů, divokých prasat a dalších zvířat, neobsahují však žádné náznaky krajiny nebo horizontu. Barvy užité na stěnách jeskyně jsou smíchányz přírodních pigmentů jako okr a oxidy zinku a manganu.

Hodnocení referátu Altamira

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  26. duben 2008
  6 340×
  145 slov

Komentáře k referátu Altamira