Lichtenštejnsko

Lichtenštejnsko je jeden z mini států Evropy. Jeho rozloha činí pouhých 160km2. Jeho oficiální název je Lichtenštejnské knížectví, jehož hlavním zdrojem příjmů je benevolentní zákony v oblasti daní.

Povrch a podnebí

Lichtenštejnsko bychom mohli zařadit do Alpských států, jelikož leží na hranicích Rakouska a Švýcarska. Podnebí je závislé na nadmořské výšce, v nejnižších polohách mírné po horské ve vyšších polohách.

Obyvatelstvo

V knížectví žije pouhých 31 000 obyvatel, ale každoročně se jejich počet zvyšuje. Roční příjem na hlavu činní 49 000 USD, což je pro tamější obyvatele více než příjemné. Obyvatelé mluví německy, měnou je švýcarský frank. Lichtenštejnsko má se Švýcarskem celní unii, jinak vystupuje jako samostatný stát.

Hospodářství

Lichtenštejnsko se orientuje na přesné technologie, převládá elektrotechnický průmysl, farmaceutický průmysl a potravinářský. Značným zdrojem financí je také turistický ruch.

Doprava

Lichtenštejnsko leží na železniční tepně spojující Curych a Rakousko. Podél hranic vede švýcarská dálnice.

Zajímavosti

První kuriózní přistěhovalecký pokus nastal po válce Rakouska a Itálie v roce 1886. Lichtenštejnsko vyslalo své vojsko na pomoc Rakousku a po návratu vojáků jich bylo o jednoho více, než jich odešlo.

Hodnocení referátu Lichtenštejnsko

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  13. září 2007
  6 367×
  177 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Lichtenštejnsko

Tam ta holka
tenhle článek je měkně divnej nic co sem potřebovala sem se nedočetla !