Hra na Betsy Bowovou

Hrdinkou této knihy je Abigail Kirková, která vlastně žádná Abigail Kirková nebyla. Jmenovala se Lynette. Když jí bylo deset let její rodiče se rozvedli a žili každý po svém. Abigail zůstala u maminky. Ve čtrnácti letech hlídala děti ze sousedství.Chodila s nimi na hřiště, kde si hrály na „Betsy Bowovou“.

Jednoho dne tam Abigail spatřila zvláštní holku, která vypadala velmi smutně. Abigail jí chtěla rozveselit a začala si s ní povídat. Ale ona začala utíkat. Abigail běžela za ní. Najednou se na ní řítil povoz s koňmi. Bylo jí to divné, ale běžela stále dál. Náhle jí někdo srazil k zemi. Později se ukázalo, že to byl otec dívky, kterou Abby sledovala. Abby si přitom pádu vyvrtla kotník. Ukázalo se, že se ocitla v úplně jiné době, v minulosti.

Podivná dívka se jmenovala Betsy Bowová. Její rodina se o zraněnou Abby začala starat. Rodina Betsy měla zvláštní schopnosti. V Abigail poznali cizinku na kterou čekali, aby posílila jejich dar vidět do budoucnosti. Abby se zamilovala do Betsyna bratra Judy. On už byl však zasnoubený s Dovey. Když měl Betsiin táta jeden ze svých častých záchvatů šílenosti, došlo k požáru. Abigail musela zachránit z hořícího domu Dovey a Gibbieho, což byl bratr Judy. A tak zachránila dar rodiny Bowovích.

Abby se vrátila zpátky do své doby. Tam se mezi tím moc nezměnilo.Ale po pár dnech přišel na návštěvu tatínek a spolu všichni odjeli do Norska .Vrátili se až když Abigail bylo osmnáct let. Jako první jí napadlo navštívit děti ze sousedství. Vincenta a Natalku. Přišla k nim domů a neslyšela Natalčin pláč a zlobivého Vincenta jako si to pamatovala, ale krásnou hru na piano. To hraje Vincet pochlubyla se jeho maminka a Abby se rozzářila úžasem jak se z otravného kluka stal pilný žák. A zeptala se: „Kde je Natalka?“ Šla s mím bratrem Robertem nakupovat má dnes osmé narozeniny. Když pak přišel Robert Abby opět rozzářila svůj obličej, protože poznala Judu. Byli si tak podobní v obličeji i hlas měli stejný a pak se jí představil Robert Juda Bow. Abigail se začervenala a všechno co prožila mu vyprávěla. V tom okamžiku Robert přinesl kroniku svojí rodiny a dověděli se, že Juda nebyl pradědečej Roberta ale Gibbie tedy Gilbert Samuel Bow. Abby tomu nemohla uvěřit, že se Juda utopil ale nakonec se s tím smířila.

Hodnocení čtenářského deníku Hra na Betsy Bowovou

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Dany :P
  28. prosinec 2012
  5 007×
  386 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Hra na Betsy Bowovou

Zvědavka
Tele, které to psalo, snad nemůže být ani na střední škole. Pokud ano, tak nevím jak se tam vůbec mohlo dostat a určitě nemá šanci odmaturovat. Jak zaznělo v předešlém komentáři, popis je totálně chaotický, nemluvě o hrubkách v i/y. Chtěla jsem si přečíst o čem kniha je, ale je to jeden velký guláš.
Čtenář
To nemá ani hlavu ani patu. je to neosobní. V té knize šlo o velkou lásku, city apod. Proboha kdo psal ten zápis?