Mlčení jehňátek

Starlingová je agentka FBI a byla pověřena případem masového vraha Jama Gumba. Její šéf jí poradil, aby si šli promluvit se známým kanibalem Hannibalem. Byla informována, že Hannibal Lecter zná důležité informace. Starlingová za ním šla do ústavu pro duševně choré. Na první pohled se Lecterovi zalíbí. Dohodnou se, že mu za každou informaci o masovém vrahovi řekne něco ze života. A tak se Starlingová pomalu dopracovává ke jménu a adrese vraha. Objevuje se však objeť, která má uříznutou hlavu, podobně jako oběti (ženy) vraha Gumba.
Všechny jeho objeti jsou ztaženy z kůže. Nastává další komplikace, zmizela dcera senátorky. Všechno napovídá tomu, že jí unesl Gumb. Starlingová začíná být znepokojená.
Senátorka naslibuje Lecterovi novou celu s výhledem a spoustu dalších věcí, za to že jí prozradí jméno vraha. Lecter si z ní vystřelí a pátrání může začít od začátku. Zvláštní náhodou Starlingová Gumba objevý. Pomůže k tomu motýl, jehož larvu vkládá Gumb objeti do krku. Začíná honička po domě. Na konec Starlingová Gumba zastřelí a dceru senátorky zachrání. Jenže Lecter umístěný v nové cele uteče a při útěku vážně zrání po případě zabije hlídače. Nějakou dobu po té, přijde Starlingové zvláštní dopis. Hned jak ho otevře, pozná že je od Hannibala Lectera . . .

Konec knížky "Mlčení jehňátek"

Hodnocení čtenářského deníku Mlčení jehňátek

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  18. únor 2008
  3 257×
  206 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Mlčení jehňátek