Myrer, Anton- Poslední kabriolet

Poslední kabriolet je kronikou lidstva jedné generace mladých lidí. V knize jsou popsány spletité životní osudy nerozlučných přátel a spolužáků z Americké Harvardovy univerzity očima jedoho z nich.
Děj se začíná odehrávat v Americe v čtyřicátých letech, kdy hlavní hrdinové nejrůznějších povach a charakterů prožívají společně nejlepší etapu života ,,mládí“, které je plné prvních lásek životních i těch krátkodobých, bláznivých a ztřelených jízd v kabrioletu nazývaném CÍSAŘOVNA. Do doby swingových big bandů a začínajících jazzových hudebníků však brzy zasáhne hrubá realita lidstva. Studenti Harvardu, rodilý francouz Jean-Jean, temperamentní Russ, veselí Dal, vážný Terry a věrný vždy spolehlivý Greg, který svýma očima celý příběh vyprávý. Všichni jsou brzy vyzdviženy z této idyly a do jejich mládí zasáhne válka, která všechny jejich životní plány i vznešené ideály mění v kruté a nezapomenutelné zážitky, ať už při námořní bytvě v Tichomoří, při obsazování Itálie, při protiofenzivě v Ardenách či někde jinde.
Válka poznamená stejně jako miliony ostatních lidí na celém světě i těchto pět studentů a jejich lásek. Hluboce poznamenáni válečnými zkušenostmi se snaží dohnat ztracený čas. Ale radost z těžce vydobeného míru brzy vystřídá rozčarování ze studené války a politické pronásledování v tomto nelehkém období. Čas je však neúprosný. Všední starosti vystřídají osobní drama a přicházi doba, kdy je nutné se zoodpovídat vlastním dětem, za to, jaký svět jim předávají.
Kniha se snaží ukázat podstatu života, kterou si člověk někdy nedokáže představit.
Kniha se mi četla velmi obtížně, protože jsem se musel hodněkrá vracet abych to pochopil.
Kdo chce vidět jak to dříve vipadalo ať si tu knihu přečte.

Hodnocení čtenářského deníku Myrer, Anton- Poslední kabriolet

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  5. září 2007
  4 281×
  258 slov

Komentáře k čtenářskému deníku Myrer, Anton- Poslední kabriolet