Adolf Hitler

Hitler se narodil 20. dubna 1889 v Braunnau na řece Innu jako poddaný habsburského impéria.
Jeho rodina pocházela z venkova v Dolním rakousku. Stejně jako Stalin zpíval mladý Hitler v kostelním sboru. Studoval stř. školu v Linci. Neúspěšně. Jediným předmětem, ze kterého byl klasifikován dostatečně bylo kreslení. Ve svých 15-ti letech stále utíkal přede vším, co připomínalo práci. Hrál si venku na vojáky a četl knihy Karla Maye. Adolfovým velkým hrdinou byl skladatel Richard Wagner.
Přestěhoval se do Vídně, kde chtěl studovat malbu v tamější Akademii výtvarných umění.
Nebyl zde však přijat. V době, kdy byl na dně ho také velmi šokovala smrt jeho matky. Mezi 20 a 38 rokem svého života žil život revolučního agitátora. Stále se nad ním vznášela hrozba zatčení. Porážka Ruska ve válce s Japonskem, revoluční hnutí roku 1905, vypuknutí války v roce 1914, Únorová revoluce- všechny tyto události potvrzovaly jeho víru ve správnost marxistického učení. Jeho důvěru posílilo převzetí moci bolševiky během Říjnové revoluce.
Za 1. světové války bojoval na záp. frontě. Do Německa se vrátil až roku 1916, kdy byl raněn. Byl mu udělen Železný kříž první třídy za osobní statečnost a všeobecné zásluhy. Po porážce Německa se rozhodl věnovat se politice a zasvětit svůj život smazání a napravení porážky Německa. V letech 1918-1923 působil jako řečník na masových shromážděních a stal se profesionálním agitátorem . V letech 1924-1930 budoval nacistickou stranu. V letech 1930-1933 zaznamenala jeho strana volební úspěchy a stal se německým kancléřem.Hitlerova revoluce proběhla v letech 1933-1934. V letech 1934-1938 přestoupil na potřebu omezit radikální krajnosti a přivolil k období kompromisů a ústupů. Odrazoval nacisty v Rakousku, Gdaňsku a něm. menšiny v Československu a Polsku od požadavků do začlenění do Říše.
1938-1939-nacisticko-sovětský pakt
1939-1941-Hitlerova válka
1941-1943-Hitlerův Nový řád
1944-1945-Hitlerova porážka
Při pokusu o atentát mu exploze bomby vážně poškodila jeho sluch. Roku 1945 spáchal sebevraždu rozkousáním ampule kyanidu.

Hitler již od mládí pociťoval, že musí bránit historické právo Němců vládnout proti rostoucím požadavkům Čechů a ostatních podřazených národů na rovnoprávnost.Tato situace Hitlerovy názory nesmírně ovlivnila. Stal se z něho fanatický německý nacionalista. Místo toho, aby se podílel na sebe vědomém rozmachu Německé říše dospěl k úzkostlivému pesimistickému náhledu menšiny, která věděla, že její budoucnost ohrožuje stále větší počet jiných „podřadných“ ras Slovanů, Poláků a ruských Židů. Byl revolucionářem,pravičáckým radikálem (pozn. rasismus, sociální darwinismus). Chtěl provést revoluci, sjednotit národ a obrátit jeho síly navenek k dobytí území na východě, kde by pak zotročil zdejší národy a vybudoval odlišnou Německou říši.
Jeho povaha byla autoritářsky egoistická. Neprojevoval přílišné pochopení pro pocity své manželky ani svým dětem nerozuměl.

Hodnocení referátu Adolf Hitler

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  10 753×
  440 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Adolf Hitler

Jakub
Mega dobrý
Adolf Hitler
vsechno je to pravda
prd
mega cool
Miroslavicek :*
Dekuju udelal jsem diky tomu zkousky :***
dája
Velmi mi pomohl
lucka
jo tak to je velmi dobry