Satanismus

Novodobým zakladatelem je Aleister Crowley, učinil také číslo 666 velmi populárním. Říkal o sobě, že je nejhříšnější a nejzvrácenější člověk na světě. Jeho motto zní: "Dělej, co chceš!" Cílem jeho života bylo zničit křesťanství a nastolení náboženství Thelema. Tento akt však nebyl úspěšný. Jeho spisy studoval Anton Szandar LaVey a je zakladatelem oficiální satanské církve v Californii v USA a také autorem Satanské bible. Satanisty můžeme rozdělit do 3 skupin: a) veřejný satanismus-pouhé hraní a show, např LaVey a Crowley; b) čarodějnické skupiny: předkřesťanské náboženstí a příroda, bíla magie-dobro, černá magie-zlo; c) tvrdozrní satanisté: např. Sean Sellers-už jako malý vyvolával Satana a pil lidskou krev; zabíjejí lidi (děti, novorozeňata)

Jejich oběti jsou lidské i zvířecí. Věří, že jejich požitím se stanou silnějšími. Milují spojení sexu a utrpení, aktivně berou drogy. Satanisté mají vlastní svátky: 7.ledna-svátek sv. Winebala-krvavý, zvířecí nebo lidská oběť, muž 15-33 let. 17.ledna-Satanovy oslavy-zneužití dívky,7-17 let, zneužití anální, vaginální, orální; Takovýchto svátků mají 19 za rok.
Satanisté poslouchají metalovou hudbu, např. skupinu Slayer a jejich song Hell Awaits, toto je úryvek té písně: Zubatá s kosou hlídá temná vrata; která Satan nazývá svým domovem; ďáblové přikládají do kotle; kde se mrtví mohou svobodně pohybovat; osamělé děti noci, je sedm cest, kterými můžete jít; a každá vede do ohně, který ovládá Lucifer; kněz podsvětí hledá svou hvězdu; Satan vidí, že odpověď leží nedaleko; pomateně křičící duše volají k tobě; satanské zákony zvítězily nad tvým životem; modli s k měsíci, když je kulatý; a smrt bude stále s tebou.
Jejich poznávací znamení jsou např.: číslo 666, pentagram, hákový kříž, Neronův kříž, ke psaní používají tajná runová písma, píší zprava doleva, mezi sebou se poznávají tzv. rohatou rukou-paroháč. Jejich zákony:

Satanské devatero

  1. Satan znamená ukájení choutek, nikoli odříkání.
  2. Satan znamená živoucí existenci, nikoli vymyšlené spirituální báchorky.
  3. Satan znamená neposkvrněnou moudrost, nikoli pokrytecký sebeklam.
  4. Satan znamená laskavost,k těm, kdo si ji zasluhují, nikoli lásku, vyplýtvanou na nevděčníky.
  5. Satan znamená pomstu, nikoli nastavení druhé tváře.
  6. Satan znamená odpovědnost vůči odpovědným, nikoli péči o psychické upíry.
  7. Satan znamená člověka jako pouhé zvíře, někdy lepšího, mnohem častěji však horšího než ti, kdo kráčejí po čtyřech, člověka, jenž se díky božskému, duchovnímu a intelektuálnímu vývoji stal nejzkaženějším zvířetem.
  8. Satan znamená všechny tzv. hříchy, jelikož vedou k fyzickému, mentálnímu nebo emočnímu uspokojení.
  9. Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu.

Satanisté zrádce zabíjejí, z této sekty odejít nelze a proto mladí lidé často páchají sebevraždy. Toto je velice atraktivní sekta pro mnohé, zvláště mladé lidi, ale je také velice nebezpečná.

Hodnocení referátu Satanismus

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  6 665×
  440 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Satanismus

Jiří Holy
Tento referát je naprosto směšný a zavádějící. A to z toho důvodu, že hlavní osobnost novodobého satanismu Lavey odsuzuje páchání násilí na dětech a krvavé rituály. Dále také nechápu kde jste vzali, že hákový kříž je jeden ze satanských symbolů a také to, že satanisti výlučně poslouchají heavy metal, když hlavní postavy tohoto hnutí s ním nemají často co do činění.
David
Zajímalo by mně kdo spravuje tidle stránky a kdo povoluje aby se sem psali takový nesmysli.To že je demokracie a svoboda slova eště neznamená že člověk může lhát a překrucovat skutečnost.Ten Šašek kterej todle napsal zřejmně nevý vůbec nic.