Bach, Johan Sebastian

Narodil se 21.3.1685 a zemřel 28.7.1750.

Bach byl významným barokním německým hudebním skladatelem.

Cestu k hudbě měl už od dětství nalajnovanou. Jeho rodiče i prarodiče byli hudebníci, a tak malý Johan zdědil mnoho z jejich hudebního umu. Bach byl všestranným muzikantem. Hrál na housle a na varhany, řídil orchestr a pěvecký zbor. Za svého života byl Bach znám hlavně jako varhaník. Byl největším mistrem kontrapunktu (druh mnohohlasné hudby) a fugy.

Základní hudební znalosti a vzdělání nezískal, jak by se dalo očekávat, od svých rodičů, nýbrž od svého bratra Johana Christopha Bacha. Roku 1703 se stal dvorním houslistou v kapele výmarského vévody a od téhož roku působil dále jako varhaník na mnoha místech. Například v Arnstadtu, Mühlhausenu, ve Výmaru a v Köthenu. Právě v Köthenu složil své slavné Braniborské koncerty. Od roku 1723 byl učitelem hudby v kostele sv. Tomáše v Lipsku. Vyučoval žáky farní školy a na každou neděli měl za úkol složit kantátu. Peníze potřeboval, aby uživil svou početnou rodinu. Z prvního manželství měl sedm dětí a z druhého třináct dětí. Jako muzikanti se proslavili jeho synové Wilhelm Friedemann Bach, Carl Pilipp Bach, Johan Christoph Friedrich Bach a Johan Christian Bach. Roku 1749 ztratil zrak a o rok později zemřel.

Jeho nejvýznamnějšími díly jsou Braniborské koncerty, Umění fugy, Hudební obětina, Matoušovy a Janovy pašije, Vánoční oratorium a Mše h-moll.

Hodnocení referátu Bach, Johan Sebastian

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  22. březen 2008
  13 052×
  225 slov

Komentáře k referátu Bach, Johan Sebastian

Václav
měli jsme hv- moc mě to pomohlo!!!!
Tarresmis 3086(zavináč)centrum.cz
jj je to dobra sranka mam to hotove do 2 min xDD
Mišička barbie.miska(zavináč)seznam.cz
Tahle stránka mě zachránila před zítřejším referátem o Bachovi.
michal
ahoj
kuky peta.kasparova(zavináč)email.cz
uff tato stranka me zachranila
vojta
twl.......zejtra zkoušenej a mam mít referár. Tak moc dík za tento
terka
je to dobrej komentář a hodí se mi do školy
Tom
zvladli ste ty stranky dobře
veronika
no byl nadaný a asi i dobrý
nela
je to dobra stranka