Johan Sebastian Bach

Johan Sebastian Bach byl za svého života ceněn jako výborný varhaník, nebyl však uznávaným a slavným skladatelem.Dnes je uznáván za jednoho z největších hudebníků světa.

Narodil se 21.března 1685 v městečku Eisenach v Durynsku.Jeho otec byl dvorním hudebníkem.První zkušenosti ve hře na klávesové nástroje a na housle tedy získla u svého otce.Protože otce i matku brzy ztratil, ujal se ho starší bratr,který varhaničil v Ohrdrufu.

V 15 letech odešel do Luneburgu, kde působil v chlapeckém sboru. Po ztrátě chlapeckého hlasu sbor opustil.V srpnu 1703 nastoupil jako varhaník v Arnstadtu. Bal neobyčejně pracovitý, studoval a trpělivě opisoval díla jiných mistrů, takže žádná novinka v hudbě mu neunikla.Postupem času si získal pověst výborného virtuosa a improvizátora ve hře na varhany a cembalo.

V roce 1714 povýšil na koncertního mistra.Přesto by se rád stal kapelníkem.Když se toto místo později uvolnilo, vévoda pro něj vybral jiného hudebníka.Bach se cítil ukřivděně a proto podal žádost o propuštění.Rozhořčený Bach sou žádost neodvolal a odešel. Nové působiště nalezl opět u dvora, ve městě Kothenu.Zde se hojně věnoval cembalu.Doba jeho působení v Kothenu dala vzniknout také jiné než instrumentální hudbě a to klavírní.Jsou to např. slavné Sonáty pro sólové housle a Sonáty pro sólové violoncello.

Johan Sebastian Bach zemřel jako vážený lipský kantor, kam nastoupil roku 1723.

Hodnocení referátu Johan Sebastian Bach

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  6 182×
  224 slov

Komentáře k referátu Johan Sebastian Bach

hrasek
neni tam kdy zemrel a ja to vim(roku 1750 zemrel)
kiki MSAGC(zavináč)SEZNAM.CZ
je to fajn kratky a strucny.jenom kdy zemrel tam chybi.
majka
Dobrýý
kika
Je fakt hustej
saka
je to skveli