Beatles

Beatles byli nejslavnější popovou skupinou šedesátých let. Jejich hudba byla populární nejen v Británii, ale po celém světě. Členy skupiny byli John Lenon, Ringo Starr, George Harrison a Paul McCartney. Pocházeli z dělnických rodin z Liverpoolu. K nejznámějším písním Beatles patří ,,Yesterday'', ,,Strawberry Fields Forever´´, ,,Lucy In the Sky with Diamonds´´ a ,,Michelle Ma Belle´´. Hráli také ve dvou filmech: ,,A Hard Day s Night´´ z roku 1964 a ,,Help!´´ z roku 1965.

Paul McCartney, který v Beatles zpíval a hrál na baskytaru, založil vlastní skupinu Wings, jež hrála deset let. V roce 1991 složil své první dílo z oblasti vážné hudby - Liverpool Oratorio. Paulova dcera Stella je přední britskou módní návrhářkou. Někteří lidé říkají: "Nemluv tolik o Beatles ..., hovoř o svém novém albu." Ale já si toho nevšímám.

John Lennon se naučil hrát na foukací harmoniku ve dvanácti letech, nechtěl se stát hudebníkem, ale milionářem. V roce 1955 se seznámil s Paulem McCartneyem a v roce 1960 založili Beatles. John Lennon byl zastřelen 8. prosince 1980 před svým domem v New Yorku.

George Harrison hrál mimo jiné i ve skupině The Travelling Wilburys se zpěváky jako Bob Dylan, Roy Orbison, Tom Petty a Jeff Lyne.

Ringo Starr propůjčil svůj hlas hrdinovi velmi populárního dětského pořadu Thomas the Tank Engine.

Hodnocení referátu Beatles

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  16. červenec 2007
  16 345×
  210 slov

Komentáře k referátu Beatles

Nikolka
Je super
Uaybwihyiqb
:tong
ue:
Wisn2ianqp
Jsbxi3nf83bos2nisb2 d3uxj9bsu. 73hdi2x usv 8ebxi3 x8en i2nxu2ns91nyiwbx83ixwbu, wixh3oxbsuvuw xi2bxo2js92hxkw. Windows i2nxk2. Iwb i2
borec
super diky moc
katka
to je fuuuuj
Barča
Beatles miluju! Bohuzel je tenhle referat na muj vkus dost strucny...pa lidi =o×
adéla řichova
skvely, moc mi to pomohlo.. dekuju u me 1s hvezdickou