Beatles

Beatles byli nejslavnější popovou skupinou šedesátých let. Jejich hudba byla populární nejen v Británii, ale po celém světě. Členy skupiny byli John Lenon, Ringo Starr, George Harrison a Paul McCartney. Pocházeli z dělnických rodin z Liverpoolu. K nejznámějším písním Beatles patří ,,Yesterday'', ,,Strawberry Fields Forever´´, ,,Lucy In the Sky with Diamonds´´ a ,,Michelle Ma Belle´´. Hráli také ve dvou filmech: ,,A Hard Day s Night´´ z roku 1964 a ,,Help!´´ z roku 1965.

Paul McCartney, který v Beatles zpíval a hrál na baskytaru, založil vlastní skupinu Wings, jež hrála deset let. V roce 1991 složil své první dílo z oblasti vážné hudby - Liverpool Oratorio. Paulova dcera Stella je přední britskou módní návrhářkou. Někteří lidé říkají: "Nemluv tolik o Beatles ..., hovoř o svém novém albu." Ale já si toho nevšímám.

John Lennon se naučil hrát na foukací harmoniku ve dvanácti letech, nechtěl se stát hudebníkem, ale milionářem. V roce 1955 se seznámil s Paulem McCartneyem a v roce 1960 založili Beatles. John Lennon byl zastřelen 8. prosince 1980 před svým domem v New Yorku.

George Harrison hrál mimo jiné i ve skupině The Travelling Wilburys se zpěváky jako Bob Dylan, Roy Orbison, Tom Petty a Jeff Lyne.

Ringo Starr propůjčil svůj hlas hrdinovi velmi populárního dětského pořadu Thomas the Tank Engine.

Hodnocení referátu Beatles

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  16. červenec 2007
  12 129×
  210 slov

Komentáře k referátu Beatles

katka
to je fuuuuj
Barča
Beatles miluju! Bohuzel je tenhle referat na muj vkus dost strucny...pa lidi =o×
adéla řichova
skvely, moc mi to pomohlo.. dekuju u me 1s hvezdickou