Moby

Moby je všestranný muzikant, který vešel ve známost na počátku 90. let kvůli přínosu do hudební oblasti dance a techno. Skvělá kvalita jeho nahrávek z něho udělala velmi vyhledávaného hudebníka.
Jeho přezdívka Moby vznikla tak, že jeden jeho vzdálený příbuzný -Herman Melville-je autorem románu Moby Dick.
Mobyho pravé jméno je Richard Melville Hall. Narodil se v New Yorku 11. září 1965. Poté žil v Connecticutu. Od roku 1989 žije se svou přítelkyní v New Yorku. V roce 1974 začal hrát na kytaru a působil ve čtyřech kapelách, které hrály převážně punk (Vatican commandoes, Awol, Caeli seoul, Gin train). Tyto kapely dnes už neexistují.
Když přišel v 1989 do New Yorku (dále jen NYC), začal dělat dj v klubu Mars. Do roku 1994 natočil pár singlů, ale první oficiální album si mohli fanoušci koupit až v roce 1995. Neslo název Everything is wrong. Pak každý rok přicházela další alba: Animal rights (1996), Voodoo child-the end of everything (1997), I like to score (1997).
Mobyho poslední album Play (1999-2000) má citlivý bluesový nádech s příměsí hip-hopu a mnoha dalších stylů a je velmi dobře hodnoceno ze strany fanoušků i hudebních kritiků. Získalo zlatou nebo platinovou desku v 15 zemích. Prodáno bylo již přes 2 milióny kopií (nepočítaje ty ilegální). Jedná se o nejlepší album, které doposud natočil.
Moby na svých bookletech předkládá posluchačům své eseje na témata veganství, fanatismus, víra v Boha atd. Sám je také veganem- nejí vůbec žádné zvířecí produkty. Také věří v Boha.
Jeho hudba je inspirující, velmi přemýšlivá, uklidňující. Probíhá všemi styly od ambientní poklidné písně po hard-rock a techno a cokoliv mezi tím. Nyní se z něj opravdu stává nenahraditelná osobnost v hudbě.

Hodnocení referátu Moby

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  3 043×
  281 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Moby