Prodigi

Na počátku 90.let založili Keith Flint,Leeroy Thornhill,Keeti Palmer a Liam Howlet britskou skupinu prodigi,
Jméno: Keith Flint
Věk: 25
Rodiště: Braintree, Essex.
Role: Tanečník
Keith je spolu s Liamem jeden z prvních členů The Prodigy. Díky video klipům je asi nejznámější postavou v celé skupině.Jeho neotřelý vzhled a vystupování vždy budí rozruch. Například po uvedení klipu k písni Firestarter v síti BBC v raním vysílání se ozvali rodiče malých dětí, že je straší :-) a potřebuje "rychlou lékařskou pomoc".

Jméno: Leeroy Thornhill
Věk: 25
Rodiště: Braintree, Essex.
Leeroy je druhým tanečníkem v grupě. Začal tancovat už jako dítě, kdy si zamiloval Jamese Browna, kterého obdivuje dodnes. Kolem roku 85 podlehl vlně breakdancu a odtud byl již krok k rave scéně...
Jinak je ale velice tichý, asi jediný z The Prodigy ...

Jméno: Keeti Palmer (Maxim)
Věk: 29
Rodiště: Peterborough
Maximje hlasem The Prodigy. Profesionálě se začal o MC-ing zajímat ve 14 letech, kdy sledoval své bratry (MC Starkey) na regé scéně. Od té doby si vypracoval svůj osobitý styl, který se sekládá z krátkých průbojných výkřiků. Maxim připravuje své vlastní hip-hop album, které by mělo vyjít na konci letošního roku.Stejně jako Keith je i Maxim fanoušek neobvyklých oděvů.(viz obr. :-))

Jméno: Liam Howlett
Věk: 24
Rodiště: Braintree, Essex.
Role: Skladatel, producent a mixer všech songů.
Liam je hlavní postavou ve skupině. Skládá, mixuje a sám hraje všechny songy The Prodigy.

Obvykle pracuje ve svém domácím studiu v Essexu (Earthbound Studios).

Liamovým nejoblíbenějším nástrojem je Korg Prophecy, syntezátor, který je odpovědný za všechny šílené zvuky, které slyšíme na deskách, ale i na koncertech. Jako dítě chodil do klavíru, později začal mixovat a skládat songy pro HIP-HOP kapelu "Cut

To Kill", kterou ovšem brzy opustil. Z působení v této kapele si odnesl nástroj, který dal The Prodigy název: MOOG PRODIGY
Liam je velkým fandou horrorů. Hodně jeho songů obsahuje samlpy z filmů jako: "Poltergeist III" (Crazy Man) a "The Shining" (The Heat The Energy). Také vlastní sbírků
relikvií z těchto filmů. Například 3 stopy vysokou zelenou krysu v obýváku ...

V listopadu roku 1992 vydali prodigi svoji první desku s názvem Experince.Byl to první velký úspěch Prodigy. Bylo to první taneční album v historii, které mělo velký úspěch a hlavně velkou prodejnost. Toto album je hodina solidního super-rychlého breakbeat techno, které charakterizuje počátky The Prodigy.Obsahuje skladby jako např.Jericho či Fire.
Druhé album pojmenované Music For The Jilted Generation se vyhouplo do čela všech hitparád v Británii. Za 3 týdny se prodalo přes 100,000 kopií, a za dva měsíce prodejností předběhlo "Experience". Za půl roku se prodalo přes milion kusů.
Třetí zatím poslední album nese název The fat of the land.Toto album je přikloněno k hip hopu.Obsahuje skladby jako smack my bitch up,breathe nebo firestarter.

Většina písniček je kvůli sprostým textům a šokujícím videoklipům zakázaná vysílat před 22.hodinou,jako například smack my bitch up a Babys got a temper.

Nejhorší den kapely se asi stal 4.dubna roku 2000 kdy po deseti letech spolupráce odchází tanečník Leeroy Thornhill údajně proto,aby se mohl věnovat své vlastní tvorbě,kterou skládá pod pseudonymem Flightcrank.Jiní říkají že ve skupině panovaly hádky ohledně textů písniček.Fanouškové jsou zdrceni.Někteří si myslí,že se prodigi rozpadnou.Jedno je jasné,prodigi už nebudou to co dřív.

Od vydání poslední desky „Fat of the land" už uplynulo zhruba 5 let a jednotlivý členové kapely se mezitím věnovali vlastním projektům – Liam Howlett, mozek kapely, hraje po klubech jako hiphopový DJ a vydává mixované album dirtchamber siessons,které má vyjít 15.února ve stylu alb od chemical brothers, má obsahovat asi 50 songů od hip hopu Beastie boys po progresivní meat beat manifesto,Keith Flint si drnká na kytaru ve vlastní hardcore kapele, Maxim tentokrát upustil od spolupráce se zkušenými hudebníky a sáhl do domácích zdrojů zpívá se svojí sestřenicí Trinou Allen, ale i se zpěvačkou kapely Skunk Anasie.Na začátku října se pak dočkáme albového debutu Hells Kitchen.

A nakonec album Experience Expanded.

Zhruba po půl roce vystupování se poprvé v živém provedení představuje Baby´s got a temper (text původně napsal Keith Flint pro svou vlastní kapelu). První verze má značně odlišný zvuk než verze singlová. Je velmi pomalá a temná. Ovšem po odehrání songu na pár koncertech Liam usoudil že nemá patřičnou šťávu a tak jí zremixoval do nynější podoby. Některé části byly úplně vypuštěny, přibyla kytara, zrychlilo se tempo na úkor čehož song ztratil svou původní atmosféru. V červenci 2002 pak Baby´s Got a temper vychází nejprve jako white label pouze instrumentálně, později na CD ještě v originál mixu s vokály a v Dub mixu.Vychází také na DVD.Klip byl natáčen nedaleko Prahy v prostorách Kladno společností TRAKTOR, která už má na kontě klipy například Fatboye slima.Děj byl natočen podle Liamova snu o živém vystoupení před audiencí krav a hned v úvodu uvidíte naši starou dobrou Škodu 120.Média singl odsoudila a dokonce byl po uvedení zakázán, kvůli textu o rohypnolu. Prodigy jsou navíc kritizováni za snahu o co největší prodej singlu rádoby drsným textem o drogách.Po tom co média singl zavrhla Liam prohlásil že ho vůbec nechtěl vydat, že to udělal z vůle jejich nahrávací společnosti a že se vůbec neobjeví na nové desce, která má vyjít v březnu 2003.Čtvrtá deska s názvem Always outnumbered,never outgonned s pilotním singlem Babys got a temper je ještě nedokončená.Prodigi můžeme slyšet i ve filmu.Film Hackers obsahuje songy Voodoo People a One Love,film Charlieho andílci smack my bitch up nebo nejznámější Matrix s písní Minfields.

Hodnocení referátu Prodigi

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  5 667×
  923 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Prodigi