Wolfgang Amadeus Mozart

Mozart, to je sluníčko, jenže ta slunečná, líbezná hudba je dílem člověka, jehož osud mnoho slunce nepoznal.

Jako jediný z šesti dětí se narodil živý. Ostatní jeho sourozenci se narodili mrtví nebo hned po porodu zemřeli nebo krátce po něm.

Jeho rodiče Leopold Mozart- salcburský kapelník a jeho matka Anna Marie Mozartova byli velice šťastni když jejich syn zůstal naživu. Leopold se ho ujal, aby z něho jednou udělal nejslavnějšího hudebníka světa.

Mozart již ve čtyřech letech napsal svůj první koncert, jen co se k šestému roku naučil hrát na klavír a na Violončelo. Téhož roku napsal svou první symfonii. Dále pak ve dvanácti napsal svou první operu.

Jak jeho život plynul, ocitl se ve městě hudebníků-ve Vídni a na císařském dvoře císaře Josefa II-krále hudebníků. Ve Vídni byl Mozart ubytován u paní Weberová kde se seznámil s její dcerou a se svou budoucí manželkou Konstanc.

Mezi jeho nejznámější opery patří Figarova svatba, která i přes zákaz císaře obstála a dokonce potom sám císař se byl podívat nejen na premiéru ale dokonce i na její generálku. Kouzelná flétna, na kterou Mozart pozval i svého soka Salieriho s jeho milenkou Katharine Cavaliery. Don Giovany, která měla premiéru v Praze. Mozart napsal Dona Giovanyho krátce po otcově smrti. Jak Mozart řekl: „Mí Pražané mi rozumějí.“

Konec svého života prožil sám bez manželky, která již měla dost jeho milenek, jeho nočních toulek.

A tak Wolfgang Amadeus Mozart umírá osamocen. Když zemřel měl chudinský pohřeb. Jak říká jeden citát z knihy: ,,A třeba je dobře, že ho pochovali právě takhle. Jeho tělo věnčí slávou všechny ty bezejmenné chudáky, kteří jsou ve společném hrobě s ním, protože nikdo neví, který z nich je on.

Hodnocení referátu Wolfgang Amadeus Mozart

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  6 184×
  283 slov

Komentáře k referátu Wolfgang Amadeus Mozart

lada
dobrý referát fakt ....!!!§