Drogy (úvaha)

Můj osobní názor je ten, že pokud s tím nikoho neobtěžuje, ať si bere kdo chce co chce. Ovšem problém je, když si závislák musí opatřit tvrdou drogu, které propadl, a proto nutně začíná zasahovat do životů ostatních lidí. Půjčuje si, žebrá, krade, jen aby měl na svou nutnou dávku. Někteří lidé s nimi nejspíš sympatizují, nejspíš se nechávají oblbnout příběhy typu "Jen jsem to zkusil, netušil jsem, že se stanu závislý". Ovšem to je jen výmluva. Nikdo je do toho nenutil a že se nechali zlákat partou, to je jen jedna z dalších výmluv, kterou nikdo než slaboch nemůže použít. Když něco nechci udělat, tak to neudělám. Dnes jsou všude tuny informací o drogách a tisíce příběhů, jak dopadli ti, kdo si chtěli jen "trochu užít". Jenže jak je známo, člověk si jednou užije a chce víc a je z něj v okamžiku závislák. Ovšem to není žádná platná výmluva pro to, abych kradl, přepadal a vraždil pro peníze. Uživatelé lehkých drog jako cigarety, marihuana atp. své okolí většinou takto neobtěžují, protože prostě na svojí dávku mají a jsou v pohodě. Najdou se i výjimky s vyhuleným mozkem, ale je jich daleko menší procento než těch, kteří jsou zmagořilí z heroinu a podobného svinstva. Právě takoví lžou, podvádějí a okrádají své rodiny a přátele. A to jen proto, že se nezodpovědně pustili do něčeho, na co se dnes varuje na každém kroku. Soucit s těmito lidmi není na místě, proč taky? Litujeme vrahy, že vraždili "jen jednou", litujeme násilníky, že "zneužili jen jednou"? Ne, proto prostě nejde litovat tyto lidi, kteří žijí v závislosti a hledí jen na to, jak sehnat další "dávku".

Hodnocení slohové práce Drogy (úvaha)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  14. prosinec 2007
  29 381×
  284 slov

Komentáře ke slohové práci Drogy (úvaha)

jejich věc
Matuš
Velice nepřipravené negativně až depresivně vysilující. No osobně se mi čas od času stane že tomu propadnu těm drogám jen na krátko. Mám dvě úžasný děti zdraví jak řípa dá se říct nebýt zbytečných očkování. Nechápu váš negativní postoj. I drogově závislí jsou rodiče ba i dědeček z babičkou stává se to u různecjch skupin lidí. Vždy závisí na okolnostech a to je ten důvod. Ten pravej důvod. Nikdo není bez hříchu a když už chcete kopat kolem sebe kopejte do těch co si to zaslouží. Většinou to jsou ty co vypadají před světly kamer dost dobře. Kravata prestiž znáš to. Rodokmeny atp. Ti nahoře se jen víc hlídaj a ty dole nemaj co ztratit. Ti dole se můžou vykašlat na názory ostatních lidí bez tak jsou zvyklí na to že nejsou ničím a že je po celí život moc lidí neobdivuje. Ale můžu ti říct že drogově závislej ale milující rodič by nikdy na svět nevypustil atomovku a už vůbec by jí nesestrojoval. Nobelova cena za mír. Samí slůžky keců o mírových dohodách. Dohoda v byznysu vždy platí jen do doby dokud sme si schopný vzájemě vyhovět pak dochází k rozporu a na nejhorší. Takže mě tomu negramotnýmui co kašle na pravopis protože to nemá za potřebí se můžeš tak akorát omluvit . Já nemám sako a nejsem ve starejch časopisech jako chemik a fyzik co může za jadernou válku a milionech životů a kde je dopad na prostředí. Chceme zelené prostředí že ale bez válek a zbraní to nejde. Nevím kdo je horší jestli feták vo kterýho nikdo nestojí a nebo významnej oběvitel co může za konec světa. Rozhlížej se víc a pochopíš proč svět prachy nikdy nepotřeboval. Člověk neměl obchodovat ale pomáhat si. Ted je svět jinak zažitej takže čekej jen na válku. Kterou fetáci nezaviněj. Hledaj ty osoby vysoce diplomovaný a v vědeckejch publikacích a další kteří byli a budou z vědeckých kruhů vyřazeni protože tu je něco čemu se říka kontrola a ta někdy nese i nevědecky vědecký fakta nesmyslů pro potřebnou kontrolu. Svět je složitej jen kvůli prachům a byznysu. Bez toho by to bylo mnohem lepší uchopit.
D
Nelíbí se mi váš jasně vyhraněný názor. Nerozvedla jste ho a v podstatě jenom vtloukáte čtenáři do hlavy svoje myšlenky. Nejde srovnávat vraha se závislým člověkem, už jenom z principu a podstaty věci. Víte vy vůbec, co je to ta závislost když o ní tak vehementně píšete? Člověk na drogách potřebuje drogy. Člověk na drogách ve zfetovaném stavu úplně nepřemýšlí, jestli okrást, či neokrást. Konstatování fakt, ne obhajování. To, že někdo udělal chybu před třemi lety, když s fetováním začal z něho dělá až nadosmrti špatného člověka? Stojí před vámi dva lidé. Jeden řekne, že vyhlásil osobní bankrot, aby se oddlužil. Druhý, že se léčí ze závislosti na heroinu. Není to vlastně podobné? A přesto jsou vaše prvotní dojmy naprosto rozličné. První udělal chybu, to je celé. A ten druhý, ten si za to může sám, neměl začít fetovat!
Tom
Chodil jsem 1.5 roku s fetačkou a to co jsem si zažil nepřeji ani mému největšímu nepříteli,jen slibování a lhaní,za fet i podvádění,děkuji už nikdy více,nesnášim fetky a 90 procent huličů,je to odpad a prosim nepište že s fetákama nemam skušenosti,za tu dobu jsem s nima měl dočinění fakt dost,špíny křivý(nefetuji,nehulím trávu)
TX AKA BUKELEKE
FETAK JE TEN KDO FETAK JE FETAK JE TEN KDO FETAK JE A FETAKA NAJDES JEN VEDLE FETAKA A FETAKA POZNA FETAKA FETAK ZASE POZNA KDY FETAKEM SE STAL A ZUSTAL A FETAK CO S FETAKAMA JEDNOU ZA CAS FETAKEM SE STAL ALE FETAKEM CHCE ZUSTAT ALE FETAKUM RIKA FETAKU FETAKEM U FETAKU NAJDOU FETACKOU KNICKU A ZACNOU FETOVAT SVY MAMI SVY BABI SVY PRABABI A VYFETUJOU FETACKOU FLASKU V KTERY JE SVET FETAKU VE SVETE FETAKU FETAKU NA TEBE KRICI DOMA V PRACI FETAKU DONES TOHLE FETAKU NEBER NIKDE CO NENI TVOJE FETAKU UMEJ SE FETAKU OSTRIHEJ SE FETAKU MAS FETACKOU NEMOC FETAKU?FETAKU ZUBY TVOJE FETALKO CKY JSOU TAK SE PRESTREL USNI A VSTAVEJ HIBAJ FETUJE KAZDEJ TVOJE MAMA JE TAKY FETAK PORAD FETUJE S KLUKAMA OD CIRKUSU FETE
Misa
Jelikož o drogách, závislosti a závislých lidí na drogách vím až, až .. nemám potřebu Vás tady poučovat. Ale autorka textu by se měla nad tím zamyslet a prohloubit (pokud chce) své vědomosti, protože jak je vidět posuzuje narkomany jen tvz. z ulice čí filmů. Autorko: tvůj názor je ubohý a nevíš o tom nic. Sice si tu cestu sami vybrali, ale je potřeba si uvědomit, že jsou to nemocní lidé, kteří neví jak se z toho dostat ven, pokud chtějí. George Soros řekl, že drogově závislým lidem je potřeba pomáhat a ne je kritizovat a s tím já osobně souhlasím, jelikož se dlouhou dobu pohybuji mezi narkomany (pracovně) vidím, že někteří jsou opravdu rádi, že jim pomáháme a snažíme se je dostat z toho ven, ale je jen na nich zda opravdu chtějí. Tak tě žádám, ušetři nás tvojí úvahou a už nikdy o takových věcích nic nepiš, když o tom nic nevíš.
šimon
podle mě jeto je jích chyba nikdo je nenutil at´to skusí šli do toho sami a museli s tím počítat.
kozelnote
je těžké pomoct feťákovi z drog ven... Sám jsem pomáhal kamarádovi a zašlo to až tak daleko že jsem na něj zavolal policii, protože sem mu vzal dávku pervitinu a on na mě zaútočil nožem
Karolina
Ten kdo odmítá pomoc je pro mne věčí lidský odpad než ten největší feták kdyby na světě nebyly kurvy jako sté vy nikdo by nefetoval. Nejsem fetak a nepodporuju je, ale pomoc potřebuje každý (ne v tom smyslu jak píše slečna která nejspíš s nikým kdo užívá nemluvila) Vy ste všichni chytrý, když máte za prdelý rodiče a nevíte co je život!
Hrobn!k
feťáci si zaslouži pomoc? hrabe vám? spadli jste si do toho sami, nikdo vám za to nemůžu. Stát vám platí stříkačky atd. kdyby to dal radši lidem, kteří za svou nemoc nemůžou a potřebují pomoct! Hovada sfetované, do plynu!
lenik
To se ti to píše je vidět že dotyčnej autor nenabyl stejný zkušenosti ohledně drog. Jenom povrchně soudí, takový lidi sou ubohý. Jo dám za pravdu že drogy ve svý podstatě sou svinstvo a sváděj jeho závislý lidi dělat nekalý věci ale proboha proč je hned odsuzovat. A vůbec je porovnávat a házet ke komunitě vrahů násilníku to je dost podlý. Sakra příde mi tahle úvaha zaujatá.
Anča
nemá cenu psát komentáře.Ale já bych takovou p*** nikdy nenapsala.Chtěla bych viet tu slecnu kdyby si musela prožít všechno to zlo.Prošla jsem si léčebnou.Vážně nic příjemného.Do drogy mě přinutila vlastní ségra měli sme doma velké problémi jako třeba psychycké týráni apod...Nikdo si nedokážee představit jak jsem vypadala.Sestra byla závyslá už skoro pet let.Ze zacatku mi to pomohlo.Ale pak to bylo horší a horší.Ono když vás ve 14letech vyhoděj z baráku.Nic příjemnyho neni.Mno každej sme si prožil sví.Myslím že ta slečna co to psala má krásný zivot i kdyz si mysli ze by to mohlo bejt lepší
Veronika verunka.po(zavináč)seznam.cz
Ahoj Báro možná si tu protiřečí,ale v něčem má pravdu dělaj si to sami a můžou si za to taky sami jde vidět že si ještě mladá dokážeš si představit kdyby měl každý takové feťáky litovat vem si že ťe okradou a ty bys mu řekla chudáčku potřebovals dávku to je dobrý příště stačí říct a to jestly máš vyhráno bys měla vědět hlavně ty a nevymlouvat se na závislost když chceš tak přestatneš ale musíš opravdu chtít a de to já jsem začala s pervitinem v 16 a brala jsem ho injekčně skoro 3roky pak na to rodiče po 2letech přišly domácí vězení atd a trvalo to ani né měsíc a stejně jsem si k tomu cestu našla a brala dál až přítel mě z toho dostal né že by mi to zakazoval ale ukázal mi i že se dá žít i jinak asi půl roku jsem nebrala a mohla jsem jeho brácha bral a já bydlela u nich ze začátku mi párkrát dal a pak sem si řekla dost a jak jsem řekal půl roku jsem byla čistá a pak jsem oťehotněla a ani po porodu už jsem si nedala i teď nedávno mi nabízely a já jim říkala že nechcu k čemu jden den nespíš seš vyschizovaná sice si užíváš ale ten druhý den je mnohem horší dojezd protivná nálada a vůbec feťáci se mi strašně zprotivily sice se s nimi bavím ale nemusím je protože jsou ulhaní a většinou za tebou dojdou největší kamarádia nakonec z nich vypadne že by potřebovaly půjčit peníze neboly "dát" a takové lidi nemusím
Bára 2006.Barunka(zavináč)seznam.cz
Zajímalo by mě jestli jsi si to někdy prožil nebo si alezpoň zkusil představit jake to je byt závislý...ne??ve tvem textu si drobátko protiřečíš...ale to je fuk...o drogách vis asi uplny hovno kdyz napises nejakou takovou voloviny jako ze soucit neni na miste a podobne...clovek dela spoustu chyb...stejne jako ty!!! tyhle lidi pitrebujou pmoc a podporu a misto toho se jim dostava jen pomluv a opovrzeni..od lidi jako jsi ty....ubohejch a neschopnej pomoci. Bude mi teprve 17 a uz pres dva roky bojuji se svou zavislostí na Perniku... nyni je to 7 mesicu co jsem cista...a myslis ze mam vyhrano?? ne!je to nekonecnej kolotoc ze ktereho neni uniku...sbohem..