Fotbal to je hra

Když jsem šel v neděli na fotbal pomyslel jsem na to, kolik neslušných slov či facek dnes asi padne. Už cestou jsem potkal známe osoby, které jsou tímto přímo proslulé. V duchu jsem si říkal, že dnešní zápas možná bude jiný než ty předchozí, že dnes třeba žádná ostuda nebude, ale jako vždy jsem se mýlil.
Už v 15.minutě se rozhodčí tohoto zápasu dopustil chyby, protože se dostal do roztržky s místním publikem a začal vyhrožovat, že zápas klidně ukončí pokud se diváci neuklidní. Krumlovští se samozřejmě nezalekli, jejich odpověď byla jasná, „jen si to zkus-řeka je dneska pěkně studená.“ Vystrašený rozhodčí raději nechal ve hře pokračovat, ostatně nic jiného mu nezbývalo, pokud nechtěl skončit jako předchozích deset. První poločas skočil smírně 1:1 a rozhodčí v doprovodu dvou pořadatelů odešel do kabin.
Se začátkem druhého poločasu udělal pan sudí druhou chybu, poněvadž zapískal penaltu proti domácím. Že se to nemá, rozhodčí pochopil hned v zápětí, když na hřiště začaly doletovat nejrůznější předměty. Poté už se rozhodčí neodvážil přiblížit rozvášněným davům. Takto na smrt vyděšený se ke konci utkání dopustil třetí a taky poslední chyby nepískl totiž off-side ze kterého jsme obdrželi třetí branku. Jeho rozhodnutí bylo sice správné, ale názor krumlovských fanoušků byl úplně jiný. To pan rozhodčí pochopil ihned v zápětí, když si všiml, že se na něho z tribuny vyřítila skupina lidí odhodlaných s ním skoncovat. Poté také pochopil, k čemu slouží řeka tekoucí podél hřiště a přesvědčil se, že voda v ní je skutečně studená.
S naprosto stejnými pocity jako před týdnem jsem se tedy domů vracel i dnes a jako před týdnem jsem přemýšlel jaký rozhodčí to schytá příště.