Mé oblíbené místo (líčení)

Po temné zimě konečně přichází dlouho očekávané jaro. První sluneční paprsky začínají pomalu hřát a každého nutí vyjít do přírody.I já jdu ven a prožiji jarní den v sadu. Krčí se za mýtinou poblíž naší chaty.

Když vycházím z lesa, hned mě vykouzlí úsměv na tváři vůně čerstvě rozkvétajících květin a keřů, které včelky pilně opilují. Bzučí a přelétají z květu na květ.

Malá poupátka s krůpějemi rosy stydlivě vykukují nad zem a jejich jemné hlavičky září v zelené trávě do dálky.Sad tu byl ještě před měsícem pokryt vrstvou bílého sněhu, ale dnes už hýří barvami lučních květin.

Jdu dál. Na jedné straně jsem obklopena keři na druhé mohutnými ovocnými stromy. Z větviček raší malé lístečky. Vypadá to, jako by byly pokryty drobnými korálky. Kolem poletují pestrobarevní motýli. Hravé sluníčko na blankytně modré obloze pomalu klesá k západu. Svůj zlatavý třpit změnilo na oranžovou. Objevily se rudé večerní červánky. Ty každého okouzlí svojí krásou a nevšedností. Vysoko nad ztemnělým, usínajícím krajem vykukují první hvězdičky. Jsou připravené spolu s měsícem osvítit krajinu a dodat jí to nádherné noční kouzlo, které se přes den ukrývá. Všude je klid. Jen vítr si pohrává s listy stomů. Do ticha se ozve křik nočních ptáků. Hravý zajíček zalezl do své sluníčkem vyhřáté nory. I přes to, že jsou noci chladné, mě zahřívá na srdci ta krásná noční krajina.

Hodnocení slohové práce Mé oblíbené místo (líčení)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  7. leden 2018
  24 167×
  225 slov

Komentáře ke slohové práci Mé oblíbené místo (líčení)

jackob
Slohovou stránku nejsem schopen hodnotit, jen co si matně vzpomínám ze školy, tak nám vštěpovali do hlavy, že se máme vyhnout označení "všichni, všechno, vždy, každý, nikdy...", ale to je nic oproti tomu, že se v textu vyskytují 2 chyby ve výjmenovanných slovech :)
"opilují", "třpit", další chyba je ve větě "... hned mě vykouzlí úsměv ...", tady patří "mně" nebo "mi".
rosta
napište na fb: Rostislav Groulík
rosta
jak se sejmenuje osnova.
juliana
dekuju moc mi to pomohlo