Rozloučení se školou (proslov)

Milí hosté, učitelé, spolužáci!

Dovolte mi, abych vás uvítal na dnešním slavnostním ukončení naší povinné školní docházky.
Rok se s rokem sešel a stejně jako před 9-ti lety, kdy nám dávala paní učitelka naše první vysvědčení, tak i dnes dostaneme poslední vysvědčení na ZŠ.

Pokud bych měl zalovit v paměti a rozvzpomínat na mé první setkání se školou, vzpomenu si na zápis do první třídy. Když jsem pak společně s ostatními prvňáčky 1. září 1996 nastoupil do první třídy, těšil jsem se na mé první razítka a na mou první jedničku.

Snad nejkrásnějším dnem v první třídě byl den, kdy jsme dostali své první vysvědčení, většinou velkou jedničku. Jenže roky plynuly a vedle jedniček se na vysvědčeních objevovaly i dvojky, trojky atd. Společně s báječným kolektivem jsme rostli, stávali se chytřejšími a jezdili na výlety. Jak léta plynula, končil první stupeň a začínal druhý, přibývaly nové předměty a nový spolužáci a také nový třídní učitel, pan Váňa. Od šesté třídy jsme se museli začít víc učit, ale některým se moc nechtělo.

Nestihli jsme se ani rozkoukat a už tu byla 9. třída. To byl asi nejtěžší rok, který jsme ve škole zažili. Čekalo nás nejtěžší rozhodnutí, na kterou školu se máme přihlásit. Dost nám v tom pomohla a ulehčila nám rozhodování paní učitelka Poláchová. Po přijímacích zkouškách a následném čekání, zda se dostaneme na tu či onu školu, na kterou jsme se přihlásili, se nám všem ulevilo, když se nám všem ve schránkách objevilo rozhodnutí o přijetí.

A proto chci touto cestou moc poděkovat všem pedagogům, žákum i rodičům za pomoc a trpělivost, kterou s námi museli mít celých devět let, a i oni jsou rádi jako my, že se nám to všem tak podařilo.

Hodnocení slohové práce Rozloučení se školou (proslov)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  44 115×
  286 slov

Komentáře ke slohové práci Rozloučení se školou (proslov)

Lil_nigger_69
Viktooor
ÚČA
Práce obsahuje stylistické chyby, je zde chybné použití přivlastňovacích zájmen (můj, svůj), opakování pravopisu by rovněž nebylo od věci.
lmao
Jsi kripl 9-ti se nepise
L
L
Dyk
213
nový spolužáci je špatně!!!!!!!!!!
má tam být noví (mladí) spolužáci,ale jinak skvělej proslov
Not a Genius
Super, díky moc. Hodně mě to inspirovalo...
nik
se šikne:DD
2225222522252225222522252
earl
dik moc doufam ze to nekdo ve tride neopsal taky :) no asi to trochu upravim ale supr proslov
David henrymaster(zavináč)seznam.cz
Moc děkuji za proslov hezky jsem jsi ho poupravil a připravil díky !
Jana
já sem to hledala dvakrát