Rozloučení se školou (proslov)

Milí hosté, učitelé, spolužáci!

Dovolte mi, abych vás uvítal na dnešním slavnostním ukončení naší povinné školní docházky.
Rok se s rokem sešel a stejně jako před 9-ti lety, kdy nám dávala paní učitelka naše první vysvědčení, tak i dnes dostaneme poslední vysvědčení na ZŠ.

Pokud bych měl zalovit v paměti a rozvzpomínat na mé první setkání se školou, vzpomenu si na zápis do první třídy. Když jsem pak společně s ostatními prvňáčky 1. září 1996 nastoupil do první třídy, těšil jsem se na mé první razítka a na mou první jedničku.

Snad nejkrásnějším dnem v první třídě byl den, kdy jsme dostali své první vysvědčení, většinou velkou jedničku. Jenže roky plynuly a vedle jedniček se na vysvědčeních objevovaly i dvojky, trojky atd. Společně s báječným kolektivem jsme rostli, stávali se chytřejšími a jezdili na výlety. Jak léta plynula, končil první stupeň a začínal druhý, přibývaly nové předměty a nový spolužáci a také nový třídní učitel, pan Váňa. Od šesté třídy jsme se museli začít víc učit, ale některým se moc nechtělo.

Nestihli jsme se ani rozkoukat a už tu byla 9. třída. To byl asi nejtěžší rok, který jsme ve škole zažili. Čekalo nás nejtěžší rozhodnutí, na kterou školu se máme přihlásit. Dost nám v tom pomohla a ulehčila nám rozhodování paní učitelka Poláchová. Po přijímacích zkouškách a následném čekání, zda se dostaneme na tu či onu školu, na kterou jsme se přihlásili, se nám všem ulevilo, když se nám všem ve schránkách objevilo rozhodnutí o přijetí.

A proto chci touto cestou moc poděkovat všem pedagogům, žákum i rodičům za pomoc a trpělivost, kterou s námi museli mít celých devět let, a i oni jsou rádi jako my, že se nám to všem tak podařilo.

Hodnocení slohové práce Rozloučení se školou (proslov)

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  28. prosinec 2012
  25 783×
  286 slov

Komentáře ke slohové práci Rozloučení se školou (proslov)

ÚČA
Práce obsahuje stylistické chyby, je zde chybné použití přivlastňovacích zájmen (můj, svůj), opakování pravopisu by rovněž nebylo od věci.
lmao
Jsi kripl 9-ti se nepise
L
L
Dyk
213
nový spolužáci je špatně!!!!!!!!!!
má tam být noví (mladí) spolužáci,ale jinak skvělej proslov
Not a Genius
Super, díky moc. Hodně mě to inspirovalo...
nik
se šikne:DD
2225222522252225222522252
earl
dik moc doufam ze to nekdo ve tride neopsal taky :) no asi to trochu upravim ale supr proslov
David henrymaster(zavináč)seznam.cz
Moc děkuji za proslov hezky jsem jsi ho poupravil a připravil díky !
Jana
já sem to hledala dvakrát