Florida

Výlet na Floridu
Když my byl zadán úkol napsat něco o státu,městě či území kam bych chtěl jet tak mě napadl buď Wasington D.C. nebo Florida.Florida je jeden z 55 států USA.Leží asi 2720km severně od rovníku, což je pro srovnání přibližně na úrovni jižní části Egypta. Je dlouhá 1270km (od severu k jihu) a široká přibližně 200 km (od západu k východu). Je velmi plochá, nejvyšší bod leží 105m nad mořem. Florida by se mohla ucházet o titul "zábavní park světa", neboť se zde nacházejí stovky zábavních parků a atrakcí, přičemž střed tohoto státu je považován za srdce tohoto odvětví. Pokud chcete vidět bojovat aligátora, obejmout myšku Minnie, najíst se na Divokém západě nebo si zvednout hladinu adrenalinu na odvážných horských drahách, navštívit kina s trojrozměrnou projekcí, pak jste tu správně. Vše můžete navštívit ve velkolepých zábavních parcích. Cestou do Orlanda můžete navštívit Kenedyho vesmírné středisko NASA odkud startují raketoplány. Pro turisty je zde připraven velice zajímavý program. Ten, kdo dává přednost volné a nespoutané přírodě, jistě ocení krásu National Park Everglades.

Atrakce na Floridě
Celá oblast jižní Floridy je i pro občany spojených států jako výletní místo. Do této oblasti každoročně přijíždí milióny amerických turistů a proto je všude dosti atrakcí pro všechny.Jedna atrakce je Kennedyho vesmírné centrum NASA, které leží přibližně 300 km severně od Miami, což činí asi 2,5 hodiny jízdy autem. Pro návštěvníky je připraven bohatý program zahrnující prohlídku výcvikového střediska, obřích kosmických. lodí, raketoplánu a spousty dalších atrakcí. V případě vhodného termínu se můžete podívat dokonce i na úchvatný start raketoplánu.A také již zmiňovaný Národní park Everglades, který sahá od východu na západ přes většinu území Floridy. Terén se mění od mokřadů a bažin až po borovicové lesy a prérii a je domovem nespočetných druhů ptactva a samozřejmě i aligátorů. Najdete tu kvést nádherné orchideje i několik druhů překrásných bromélií. Park je protkán spoustou pěšin a stezek, takže lze oblast celkem lehce prozkoumat.Nesmíme zapomenout také na rybaření a vodní sporty. Milovníci vody a vodních sportů mají na výběr možnost surfování , plachtění a vodní lyžování které je nabízeno téměř všude na pobřeží a větších jezerech. Zajímavostí je zajisté i jízda na kanoích, která vás seznámí s vodními cestami a zákoutími místních vodních toků. Zkušenější pak mohou využít možnosti potápění (v oblasti FloridaKeys je množství zmapovaných podmořských jeskyní a krásné korálové útesy). Samozřejmostí je tu obrovský výběr překrásných pláží. Florida se rovněž pyšní počtem 1100 golfových hřišť.Je zde možno zapůjčit si auto či loď.
Zajímavosti
Průměrná teplota na Floridě v lednu je 24 stupňů celsia.Pro zajímavost nejlevnější cena letenky Praha-Miami je 14500Kč+taxi pro 1 os. a základní pobyt bez letenky pro 1 os. na 7 dní je 6930Kč.

Hodnocení referátu Florida

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  29. prosinec 2007
  4 726×
  451 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Florida