Malawi

Malawi je jedna z nejmenších, ale stejně tak nejkrásnějších, zemí Afriky, je známa nejen svými usměvavými, přátelskými lidmi, ale především svým okouzlujícím jedinečným jezerem. Známe pod názvem Malawi nebo jinak Jezero hvězd.

Malawi má typické subtropické klima spíše suché a výrazně sezónní. Chladné suché období vydrží od května do srpna s teplotami 17–27 °C, na některých místech může teplota ojediněle klesnout až na 4–10 °C. Teplé období dešťů trvá od listopadu do dubna s teplotami až 30 °C.

V náboženství převažuje křesťanství, v menšině především v okolí hranic s Mozambikem žijí muslimové

V jezeře Malawi žije více druhů ryb než v kterémkoliv jiném jezeře na světě.

Malawi je osmým největším vývozcem čaje na světě. Ročně vyprodukuje až 45 milionů kg čaje.

Lilongwe je hlavní město Malawi a sídlo parlamentu od roku 1975. Do té doby plnilo tuto úlohu město Zomba.

Jezero Malawi je magnet na turisty, který každoročně láká na svou křišťálově čistou vodu stále více dobrodruhů. Jezero je obrovské s neuvěřitelnou rozlohou přes 30 000 km2, hluboké a nádherné. Jelikož je druhý břeh jezera v nedohlednu a kdykoliv zafouká vítr, vytvoří se na jezeře vlny, tak jednoduše nepoznáte, že nestojíte na břehu moře ale jezera.

Masiv Mulanje je jednou z nejkrásnějších horských oblastí v Malawi. Skalnaté vrcholky hor dosahují až do výšky 3000 metrů v čele s nejvyšší horou Sapitwa.

Malawi je směs krásné krajiny, fascinující divoké zvěře a třetího největšího jezera v Africe.

Hodnocení referátu Malawi

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  20. březen 2022
  933×
  242 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k referátu Malawi