Velké Británie

Great Britain

Vlajka spojeného království Velké Británie a Severního Irska je oficiálně nazývána UNION FLAG,ale normálně tomu lidé říkají UNION JACK. Vlajka tvoří kříž vládce svaté Anglie (sv. Georgie červená čára na bílém poli), Irsko (sv. Patrik-červené diagonály na bílém poli) a Skotsko (sv. Ondrášek J bílé diagonály na modrém poli) .Vlajka existuje jako dárková forma od r. 1801. Wales žádnou nemá protože v té době byl s jednocen s Anglií:Král Henry spojil Anglii a Wales před parlamentem roku 1536.Britská hymna „GOD SAVE THE QUEEN“ byla poprvé nazývána jako „GOD SAVE THE KING“ v Londýně v r. 1745. Jenom první verze tradičních verzí jsou obvykle zpívány.

Britské ostrůvky jsou zeměpisným termínem že se odvolávají na velkou skupinu ostrovů které uzavírají a obklopují Velkou Británii a Irsko.
Velkou Británii tvoří 3 země:Anglie,Skotsko, Wales a Irsko. Mnoho let předtím byly tyto země rozděleny, každá měla svůj vlastní jazyk a vládu, ale nyní jsou spojeny a angličtinou se mluví všude. Velká Británie je největším ostrovem v Evropě. Je na severozápad od Evropy.
Každé zemi patří několik malých ostrovů: the Isle of Wight, the Scilly Isles (England), Anglesey (Wales) a skupinka ostrovů HEBRIDES,ORKNEYS a SHETLANDS (Scotland).Průlivové ostrovy v Anglickém průlivu a THE ISLE OF MAN v irském moři jsou nezávislé.
Irsko leží na západě Anglie. Je nazýváno jako EMERALD ISLE protože je tam zelená krajina.Irsko má tvar jako miska,kterou uzavírají hory na pobřeží a z druhé strany uzavírají centrum Skotska. Dělí se to na dvě země: EIRE, nebo Republika Irska a Severní Irsko nebo ULSTER (část Velké Británie).

ANGLIE je největší a nejbohatší zemí ve Velké Británii.Pro většinu částí jejích teritorií je velká a vlnitá. Na severu jsou regiony: THE PENNINE CHAIN, THE CUMBRIAN MOUNTS a THE YORK SHIRE MOORLANDS – a v Devonu a Cornwallu.
Hlavní město Anglie je Londýn, ale zde jsou různá velká průmyslová města,jako Birmingham,Liverpool a Manchester. Většina populace je v Londýně a na jihovýchodě, průmyslová města ve West Yorkshire (Leeds, Sheffield, Bradford) a na severozápadě (Liverpool, Manchester), conurbation? Okolo Birminghamu ve West Midlands, conurbations okolo řeky Tyne a Tees na severovýchodě (Newcastle upon Tyne,Middlesborough) a podél jižního pobřeží.
Jiná velmi zajímavá a proslulá města jsou York, Chester, Oxford a Cambridge.
CHESTER je velmi zajímavé město na severozápadě Anglie. Má okolo šesti tisíc obyvatel.V minulosti to bylo užíváno k Romanskému opevnění, jeho jméno pochází z Latinského slova CASTRA,znamená čtyřicetipolí camp.
OXFORD je domovem nejstarší univerzity v Anglii. Většina nejstarších koljí jsou umístěny blízko centra města. Nejproslulejší kolej je Christ Churých. Má dobré datování od dob Henryho VIII a jeho kaple se stala Katedrálou Oxfordu.
CAMBRIGE je domovem Británské druhé nejstarší univerzity.Je umístěno na řece Cam. Nádherná cesta k návštěvě to je od řeky,kde najmete pramice a jet pod jeho nádherné mosty.
YORK byl hlavním městem Severní Anglie. Je jedním z nejlepších uchovaných středověkých měst v Evropě. Byl postaven v Románském slohu Anglo-saskými a předěláno Vikingy.

CLIMATE:
Nejsou zde extrémní kontrasty mezi teplotami protože fouká od golfského proudu. Klima je nějak bla bla bla rozdílné!Dělí se na dvě klimata: Ve Skotsku je studené léto a studená zima.
Britské teploty nevystoupí nad 32 stupňů v létě a nespadnou pod –10 stupňů v zimě.
Británie máreputace v dešti J aktuálně největší deště dosáhly 1,100 mm, od března do června je sucho,od října do ledna velmi vlhko a …Nevim.Prostě a jednoduše řeší problémy pro agriculture.To taky nevim co jeL

Jestliže jsi v Yorku nesmíš dělat nepořádek,středověké ulice kde jsou budovy velmi uzavřené-úzké, a York Minster, největší Gotická katedrála severně od Alp.
Anglie je relativně hornatá a lidnatá,zde je stále hodně přírodní krásy. Tyto národní parky, hodně historických budov a zahrad, safari a zábavné parky a divadelní parky jsou organizovány historickými nebo legendárními tématy.
EKONOMIKA
Anglie nevysoce průmyslová,ve skutečnosti první město bylo založeno na průmyslové revoluci,v 18. st. A 19. st. Její ekonomika je tradičně………..Nevim Později dopíši…………….

Hodnocení referátu Velké Británie

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  30. leden 2008
  6 137×
  660 slov

Komentáře k referátu Velké Británie

kalocajkak
velice strohe zrejme psane z nudy.