Adolf Hitler

Adolf Hitler se narodil 20. dubna 1889 v Branou v Rakousku.Kde vyrůstal se svými dvěma mladšími sourozenci (Edmund,Paula)
V mládí byl neúspěšným umělcem a po čase se stal zaníceným německým nacionalista!
V průběhu 1.světové války složil v německé armádě,byl raněn a obdržel dvě medaile za statečnost.Porážka Německa v 1.světové válce pro něj byla rána a nesl ji těžce.V roce 1919,kdy mu bylo třicet vstoupil do malé pravicové strany,která se brzy přejmenovala na NSDAP (Nacionalsozialiistische Deutche Arbeiter Partei) česky.
Národně socialistická Německá dělnická strana,oficiální název nacistické strany.Do dvou let se stal Hitler jejím naprostým vůdcem!(Fuahrer).
Za jeho vůdcovství nacistická strana rychle nabývala na síle a v listopadu se pokusila o převrat.Ten se nezdařil a Hitler je zatčen a odsouzen za velezradu na pět let vězení.Z trestu si však neodseděl ani rok a byl propuštěn.Ve vězení stačí napsat svou knihu (Mein Kamf) Můj boj,která se po sléze stane i volebním programem opět založené nacistické strany.Ve třicátých letech je nacistická strana ještě malá,ale v důsledku velké hospodářské krize,která vyvolala všeobecnou nespokojenost se stávajícími Německými politickými stranamy,síla nacistů a jejich popularita rychle rostla.A vyvrcholila v roce 1933 kdy se Hitler stal Německým kancléřem a zavádí diktaturu a nacistické názory.
Oficiálně vyhlašuje boj proti Židům a nepřátelům Aríjské rasy,i přes to si Hitler získává opravdovou podporu většiny Němců, protože dokázal snížit nezaměstnanost a dosáhnout hospodářského ozdravení!
V průběhu šesti předválečných let začíná Hitler připravovat Německo na válku,která má pro Němce dosáhnout konečné vítězství a má dosáhnout Německé nadvlády nad celou Evropou!
1.září 1939 rozpoutává Hitler 2.světovou válku,která bude znamenat 54 milionů mrtvých a nevyčíslitelné materiální ztráty.
V prvních fázích války Německo dobývá většinu evropských zemí
(Polsko,Dánsko,Norsko,Nizozemí,Lucembursko,Belgii,Francii, všechny Balkánské státy a Krétu a boje probíhají i v Africe ale největší konflikt začíná Německým útokem a Sovětský svaz! V důsledku těchto okolností a naprosté nenávisti k Židům se začínají budovat koncentrační tábory (Osvětin,Birkenou,Belzec,Dachou,Treblinka…..)
V době kdy Německo začíná válku prohrávat Hitler fanaticky věří v konečné vítězství Třetí říše a odmítá možnost kapitulace (vyhlašuje totální válku).

V konečných fázích války kdy je Německo podrobováno kobercovému bombardování celosvětovou blokádou, nedostatkem pohonných hmot je Hitlera spáchán neúspěšný atentát Hitler není vážně zhraněn ale stává se zněj troska.Hitler je v posledních měsících války ochrnut na pravou ruku a neschopen logického uvažování,stále věří ve vítězství Německa.
Poslední dny války se Hitler strávil ve svém bunkru do Berlínem kde spáchal se svojí manželkou (Evou Braunovou) sebevraždu zastřelením,umírá 30.dubna 1945.
O několik dní později válka končí,Evropa je v troskách!

Hodnocení životopisu Adolf Hitler

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  7. únor 2008
  8 170×
  446 slov

Podobné studijní materiály

Komentáře k životopisu Adolf Hitler