Chuck Norris

Carlos Ray Norris alias Chuck Norris se narodil 10. března roku 1940 v městě Ryan, které leží ve státě Oklahoma. Jeho otec pochází z kmene Cherokézů a matka je Evropanka, přistěhovalkyně z malého Irska. Měl dva bratry Wielanda a Aarona. Wieland padl později ve válce ve Vietnamu. Manželství se kvůli otcově pití alkoholu rozpadlo, zrovna když byl Chuck v pubertě a otce potřeboval nejvíce. Matka se se třemi syny odstěhovala do Kalifornie, přesněji do města Torrance.

Chuck se na střední škole seznámil se svojí první láskou. Tou byla spolužačka Dianna. Hned po škole se s ní oženil a vzápětí, ještě jako osmnáctiletý narukoval na vojnu, k letectvu. Brzy poté byl odvelen do daleké jihokorejské republiky. Manželství vydrželo 30 let. S Diannou má dva syny Mikea (nar. 1964) a Erica (nar. 1966). Oba se později snažili svého filmového otce napodobit a hráli v několika akčních snímcích. V některých dokonce i po jeho boku.

Po rozpadu manželství se Chuck sblížil s o hodně let mladší, Monicou Hallovou. Dokonce prý později navázal intimní vztah se svou filmovou kolegyní Sherre Wilsonovou se kterou se zná ze seriálu Walker, Texas Rangers. Korea bylo ono místo, kde se poprvé seznámil s bojovým uměním. Jeho první kontakt proběhl za velice podivných okolností. Chuck si při náročném vojenském tréninku zlomil ruku. To ho na pár týdnů vyřadilo ze služby. Na procházce náhodně viděl trénink nějakého Korejce, který holýma rukama rozbil cihlovou zeď. Bylo to korejské, národní bojové umění, tang soo do. Byl jeho uměním doslova fascinovaný a brzy se o bojová umění začal více zajímat . Toto bojové umění bylo v roce 1963 přejmenováno na taekwondo.

Později se začal učit i japonské judo, ve kterém získal hnědý pás (1.kyu) a karate. Po návratu z vojenské služby domů si v roce 1962 v Los Angeles založil školu Karate. V roce 1968 získal titul mistra světa v karate ve střední váze. Tentýž titul obhajoval až do roku 1974. V jeho škole bojových umění se objevili i filmové hvězdy jako např. Steve McQueen, nebo slavný zpěvák rock and rollu Elvis Presley. Navázal zde důležité kontakty. vVroce 1968 dostal první malou roli ve filmu Demoliční četa. Seznamil se s legendárním učitelem bojových umění Brucem Leem a roce 1973 se objevil i v jeho filmu Cesta draka, kde si zahrál zápornou roli.

Doménou Chucka Norrise se staly právě filmy plné akce, kde zpravidla ztvárňuje osamělé hrdiny bojující proti bezpráví. To napravuje ocelovými pěstmi a tvrdými kopy. V osmdesátých letech natočil několik průměrných akčních snímků jako např. Bourák (Breaker! Breaker! 1977), Oddíl jedna (1979), Osmiúhelník (1980), Oko za oko (1981) a o něco úspěšnější snímek Osamělý vlk McQuade (1983).

Opravdovým hitem, se stal snímek od režiséra Josepha Zita Missing in Action (Nezvěstní v boji),který byl natočen v roce 1984. Chuck v něm ztvárnil majora Jamese Braddocka, který se po deseti letech vrátil do Vietnamu, aby osvobodil americké válečné zajatce. Film vzbudil vášně i na politické scéně. Vietnamci oficiálně podali protest. Dalším hitem se stal snímek Delta Force z roku 1986.

V roce 1985 bylo natočeno pokračování filmu Nezvěstní v boji tedy Nezvěstní v boji 2 a v roce 1988 bylo natočeno další pokračování tedy Braddock: Nezvěstní v boji 3.V roce 1988 mu vyšla první kniha o bojovém umění pod názvem Tajemství vnitřní síly. V devadesátých letech došlo k útlumu Norrisovy herecké kariéry.

V roce 1993 se objevil poprvé na TV obrazovkách v seriálu Walker, Texas Ranger, kde ztvárnil Texaského Rangera Cordella Walkera. Seriál měl v Americe u fanoušků Chucka Norrise úspěch.

Ve volném čase se věnuje charitě, kde se věnuje válečným veteránům a podporuje vážně nemocné a opuštěné děti.

Hodnocení životopisu Chuck Norris

Líbila se ti práce?

Podrobnosti

  Pauzik
  28. prosinec 2012
  9 439×
  597 slov

Komentáře k životopisu Chuck Norris

václav knop
http://www.darujipsa.cz/23499- pes btinka všík knop
václav knop
odznakhttp://www.kanony.cz/odznak-texas-ranger.html?imgs=a&imid=0 vašikknop
václav knop
parnaku něka tebe nidkad ka pozvu nemam a le co pa vašík knoplibočany 119
václav knop
pozvu 29.10. tebe chuck jicmi ponděli
marichen@seznam.cz
Je to člověk s velkým srdcem,má to napsáno v očíchmám ho moc ráda i jako herce a člověka.<3@-}--:-)
Jan
Na Jehovisté-Necyklopedie se tvrdí, že podporuje Jehovisty z peněz ze seriálu Walker Texas Ranger, který nemám rád
petr
dobré